Velmi nebezpečné známosti

22. srpna 2006 v 19:24 | pansyy
Velmi nebezpečné známosti
Hra na svádění má jediné pravidlo. nikdy se nesmíš zamilovat ! Sex, vášeň, zrada a ďábelská sázka o panenskou nevinnost.
Kathryn a Sebastian jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli druhé manželství. Výraz "zlatá mládež" se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neodolatelně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile. Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette, připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56...
Popis filmu:
Pohledný, bohatý, ale cynický mladík Sebastian Valmont bezohledně svedl a opustil řadu dívek. Jeho nevlastní sestra Kathryn Merteuil není o nic lepší než on. Slíbí paní Caldwellové, že se postará o její nezkušenou dceru Cecile, ve skutečnosti však plánuje pomstu svému bývalému milenci Courtu Reynoldsovi, který ji opustil právě kvůli Cecile. Kathryn chce, aby Sebastian dívku svedl a zničil její pověst. Ten má však zcela jiné plány. Hodlá svést sebevědomou a nepřístupnou Annette Hargreve, která v časopise pro dospívající mládež prohlásila, že si chce uchovat panenství až pro toho pravého. Nakonec sourozenci uzavřou sázku.
Pokud se Sebastianovi podaří svést Annette do začátku školního roku, bude mu Kathryn jednu noc po vůli, pokud se mu to nepovede, přijde o své milované auto, jaguára z roku 1956. Hned ze začátku Sebastian zjistí, že to nebude mít snadné, protože Annette před ním někdo varoval. Cecile se zamiluje do učitele hry na cello, mladého černocha Ronalda Clifforda a Kathryn dívce slíbí, že jí pomůže lásku naplnit. Sebastian se rafinovaně pokusí svést Annette u bazénu, dívka mu však dá jasně najevo, že nemá šanci. Vyjde najevo, že Sebastiana u dívky pomluvila matka Cecile. Když to mladík řekne své sestře, Kathryn řekne paní Caldwellové o dopisech, které psal její dceři Ronald.
Mladý muž je vykázán z domu Caldwellových, Sebastian a Kathryn se však nabídnou, že dvojici pomohou. Naivní Cecile uteče v noci z domu, aby u Sebastiana mohla napsat Ronaldovi dopis. Mladík ji opije a vyzkoušenou metodou bez námahy svede. V té době se mu nečekaně podaří vyvolat první sympatie u Annette, později se ji pokusí znovu rafinovaně svést, když však dívka podlehne, nedokáže ji připravit o panenství. Kathryn pochopí, že se Sebastian do Annette zamiloval. To se však žárlivé a bezohledné dívce nelíbí. Bez váhání proto nevlastního bratra podrazí, což však vede k tragédii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama