Star Wars: Epizoda II - Klony útočí 1/3

19. srpna 2006 v 17:27 | pansyy |  Star Wars
Star Wars: Epizoda II - Klony útočí
10 let po Epizodě I pokračují dobrodružství a dramatické osudy rytířů Jedi Anakina Skywalkera a Obi-Wana Kenobiho, kteří mají za úkol chránit senátorku Padmé Amidaluovou, jejíž život je ohrožen. Ke zvýšení napětí, jak se budou vyvíjet vztahy "starwarsových" hrdinů se režisér Lucas snaží děj poněkud utajit. Ale přesto jsou tu některé informace o tom, co nového se v tomto díle dozvíte více o Padmé Amidale a jejím milostném vztahu k Anakinovi, který se stane osudným pro další osud celé galaxie. Bude odhalen původ Boby Fetta a úderných oddílů Impéria. Epizoda II objasní, jak to je s "Válkou klonů", zmiňovanou v původních Hvězdných válkách. Film je temnější než Epizoda I a jeho atmosféra se blíží filmu Impérium vrací úder. Padmé a Anakin prožívají většinu filmového dobrodružství spolu a s Obi-Wan Kenobim se potkají až na konci filmu. Vrátíme se s hrdiny na Coruscant, Naboo a Tatooine. A poznáte 2 nové planety.
Popis filmu:
V galaktickém senátu vládne neklid, protože několik tisíc slunečních soustav se chce odtrhnout od Republiky. Toto separatistické hnutí vede bývalý rytíř Jedi, hrabě Dooku, tajně řízený záhadným Darthem Sidiousem. To však znemožňuje rytířům Jedi udržovat v galaxii mír a pořádek. Na bývalou královnu Padmé Amidalu, která je nyní senátorkou, se na planetě Coruscant někdo pokusí spáchat atentát. Kancléř Palpatine navrhne, aby ji jako osobní stráž chránil Jedi Obi-Wan Kenobi. Ten se ke Padmé dostaví i se svým horkokrevným žákem, Anakinem Sykwalkerem, který bývalou královnu tajně miluje. Mladou ženu se pokusí otrávit nájemná vražedkyně Zam, ochránci však zasáhnou včas. Dřív může Obi-wan po dramatické honičce zjistit, kdo Zam najal, je vražedkyně zavražděna otrávenou šipkou. Rada rozhodne, aby Obi-Wan pátral po neznáém nepříteli, zatímco Anakin má Padmé doprovodit do bezpečí na planetě Naboo. Obi-Wan zjistí, že šipky používají klonovači z daleké planety Kamino, která vůbec není uvedena na hvězdných mapách.
Rytíř ji najde s pomocí Yody a po příletu se setká s předsedou tamní vlády, od kterého se dozví o milionové armádě klonů, kterou si údajně nechal vytvořit někdo z Rady Jediů. Yoda a Mace Windu mu potvrdí, že o zakázce na armádu klonů nic nedělí. V té době se Anakin vyzná Padmé ze své lásky a potom se vydá na planetu Taooine za svou matkou, které podle jeho snu hrozí nebezpečí. Zjistí, že ji bývalý pán Watta prodal farmáři Larsovi, který se s ní oženil. Anakin matku hledá, u Larse, ten mu však řekne, že ji unesli pouštní Tuskeni. Mezi tím Obi-Wan Kenobi vyslechne plány separatistických spiklenců, kteří chtějí vybudovat nejmocnější armádu galaxie vytvořenou z bojových droidů. Anakin najde umučenou, umírající matku v táboře Tuskenů a když mu zemře v náručí, propadne záchvatu bolesti a nenávisti, ve kterém nelítostně zmasakruje celý tábor včetně žen a dětí. Zatímco se Padmé s Anakinem vydávají na pomoc Obi-Wanovi, který je v nebezpečí, užvaněný Gungan Jar Jar svou řečí v senátu nevědomky přivodí situaci, která vede k válce. Nejvyšší kancléř totiž může rozhodnout o vybudování armády klonů. Obi-Wan, Anakin a Padmé mají být popraveni. Popravu však přeruší příchod desítek rytířů Jedi, kteří se postaví obrovské přesile droidů. Před porážkou je zachrání přílet Yody v čele armády klonů. Válka o budoucnost galaktické republiky začala.
O filmu:
Premiéra filmu Star Wars odstartovala způsob imaginace, která úspěšně vzkvétala po dobu čtvrt století. Stovky milionů lidí v rozpětí dvou generací nadšeně přijaly epickou ságu George Lucase , velkou podívanou a nekonečnou zábavu. Jeho vyvíjející se prostorová fantazie využívá konfliktu mezi dobrem a zlem, technologií a lidskostí. Příběh rodiny Skywalkera oslavuje hrdinství a obrovský potenciál jednotlivce. Nejnovější kapitola Lucasovy ságy, Star Wars: Epizoda II - Klony útočí,se odehrává deset let po událostech Epizody I - Skrytá hrozba. Republika se zmítá v nesnázích a v chaosu. Separatistické hnutí zachvátí stovky planet a mocné sjednocené spojenectví znamená nové ohrožení galaxie, kterému ani Jedi nedokáže zabránit. Tyto , tajemnými silami dlouho připravované změny , vedou k počátku války Klonů - a začátku konce Republiky. K odvrácení blížící se hrozby, k utužení své moci, schválí nejvyšší kancléř Palpatine, vytvoření Velké republikové armády , na pomoc příslušníkům řádu Jedi.

V této závažné situaci se semknou naši známí hrdinové Obi-Wan Kenobi, Padmé Amidala a Anakin Skywalker. Sejdou se poprvé od konfliktu mezi Trade Federation a domovskou planetou Padmé, Naboo. Anakin vyrostl ve zdatného učedníka řádu Jedi pod vedením Obi- Wana, zatímco ten se proměnil ze studenta v učitele. Padmé, bývalá královna Naboo, je nyní váženou senátorkou. Anakin a Obi _ Wan mají za úkol chránit Padmé, která se má stát cílem atentátu. Jelikož Obi-Wan pátrá po příčině záhadného ohrožení života Padmé, odcestuje do dvou oddělených světů v meziplanetárním prostoru. Tam potká hrůzostrašného lovce, jehož tajemná role zdaleka přesahuje Obi-Wanovo původní podezření. Obi-Wan se také setká s kdysi váženým, v současnosti rozčarovaným , učitelem Jedi, který se stal vůdcem separatistického hnutí. Anakin sám střeží Padmé, napřed na Naboo, a potom na mladé domovské planetě Padawana, Tatooine, kde dojde k osudovému poznání. Anakin a Padmé se zmítají mezi povinností, ctí a zakázanou láskou. Mezitím co se vojenské síly připravují na velkou bitvu, oni a Obi-Wan učiní rozhodnutí, která ovlivní nejen jejich vlastní osudy, ale i osud Republiky.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí - scénář napsal a film režíroval George Lucas,. Na scénáři spolupracoval Jonathan Hales, producentem byl Rick McCallum, a ve filmu hrají _ Hayden Christensen, Natalie Portmanová, Ewan McGregor, a Samuel L.Jackson. Dále na filmu spolupracovali Ian McDiarmid, Christopher Lee, Temuera Morrison, Kenny Baker, Anthony Daniels a Frank Oz. Klony útočí je film bohatý na náměty jako jsou: neustálé objevy, osobní cíle, hrdinství, povinnost a čest. EPIZODA II šesti dílného Lucasova eposu pojednává o vášni, lásce, dobrodružství.. ale především je to zábava. Mezi známými motivy se v této epizodě objeví nové téma - zakázaná láska _ stejně tak jako pojem hrdinství stoupenců Jedi, jaké jsme zatím neviděli v žádném filmu Star Wars: V jedné sekvenci, stovky silných a zdánlivě nepřemožitelných bojovníků Jedi. Titul jakoby se vracel do světa imaginace a vzrušení charakteristických pro klasické filmové seriály a oživuje fantastická dobrodružství, ze kterých čerpá sága Star Wars inspiraci.

"Klony útočí je velký, divácký dobrodružný film natočený v tradici hollywoodských seriálů zlatého věku," říká Lucas. "Na takové filmy jste chodili, abyste unikli a abyste se pobavili, a toho jsem chtěl ve filmu dosáhnout." Klony útočí je samostatný příběh, a současně patří k delšímu epickému vyprávění na pokračování. "Nakonec, bude mít tato sága podobu šesti filmů, dvanácti hodin vyprávění," poznamenává Lucas. Lucas přirovnává strukturu ságy a jejích motivů k hudební skladbě. "Sága Star Wars" je ve skutečnosti harmonická," vysvětluje. "Mám určité hudební refrény, které záměrně opakuji - V jiné tónině, ale přesto opakuji." Jednotlivé motivy spolu "souvisí". Nejdůležitější je, že spojují hlavní postavy: divokou princeznu, Leiu, dceru cílevědomé královny, Padmé Amidaly.Královnina syna, Luke Skywalkera , mladého venkovského chlapce, který tak touží po dobrodružství, až dojde k zániku říše a k odhalení rodinných tajemství. Obi _Wan Kenobi, který se stane rytířem řádu Jedi a spojí otce se synem. Anakina Skywalkera, který podstoupí trýznivou cestu do temnot, když nakonec najde spásu v synových rukou.

Klony útočí, příběh, postavy, prostředí, dopravní prostředky a další prvky přispívají k bohatému zobrazení ságy. K oživení toho všeho usedá Lucas znovu do režisérského křesla. Lucas přivítal pomoc scénáristy Jonathana Halese, k vypilování scénáře. Hales a Lucas spolu pracují od úspěšného televizního seriálu The Young Indiana Jones Chronicles, ke kterému Hales napsal nebo spolupracoval na scénáři několika epizod. Klony útočí doplňuje Star Wars, ale nejen formou nových postav, droidů a místních obyvatel. Příběh zachycuje vzrůstající politický neklid na galaxii. Zároveň je zábavný, akční a dobrodružný, tak jak každý očekává od filmu Star Wars.Příběh se vyvíjel během produkce a dokonce i během post produkce, neboť Lucas dolaďoval určité scény a dialogy, někdy přidal nové sekvence několik měsíců po skončení hlavního natáčení. Období dodatečného natáčení jsou naplánována předem, filmaři a herci se sejdou za několik měsíců, aby natočili scény, jejichž potřeba nastala po Lucasově hrubém sestřihu. "Jedná se o obvyklých 72 natáčecích dnů ," říká McCallum, "jenže jsou rozvrženy do 18 měsíců."

Postava Anakina Skywalkera je ústřední jak v epizodě Klony útočí . tak v celé trilogii. "Chtěl jsem vyprávět příběh o někom, kdo začíná jako dobrý člověk, ale je sveden temnou mocí a stane se z něho ďábel. Z toho důvodu jsem začal příběh tam kde jsem ho začal v epizodě Skrytá hrozba, s devítiletým Anakinem, který byl báječné normální dítě," pokračuje Lucas. Chtěl jsem zachytit jak se někdo takový, dokáže změnit." Dodává producent Rick McCallum:" "Známe Anakinův osud. Prostřednictvím těchto nových filmů zkoumáme "Jak" a "Proč." Když film Klony útočí začíná, slouží Anakin deset let jako Padawanský student pod vedením Obi-Wana Kenobiho. Sebevědomý, tvrdohlavý devatenáctiletý mladík, toužící po dobrodružství. V mladíkově nitru dochází k očividným změnám. "U Anakina uvidíme záblesky hněvu," říká Lucas, "a klíčící pocity, které ho zavedou do temnot.

"Anakin je stále nadaný, talentovaný mladý muž, který se chce stát nejlepším a nejmocnějším Jedim. Ve filmu, ale vidíme, že je ovládán různými tlaky, a uvědomujeme si, že je vystaven novým svodům." dodává Jonathan Hales. Pro roli nového Anakina Skywalkera, v epizodách II a III byl vybrán kanadský herec Hayden Christensen. "Než se ve dveřích objevil Hayden, byl jsem doslova zoufalý ," vzpomíná Gurland. "Má ty zvláštní kvality, které u herce hledáte. A měl dvě vlastnosti, které jsme pro roli potřebovali: zranitelnost a podrážděnost. Potřebovali jsme právě tuto kombinaci, a jen zřídkakdy najdete herce, který se umí v těchto dvou polohách tak dobře pohybovat. "Anakin je velmi nadšený zodpovědností, kterou přebírá jako Jedi," komentuje herec. "Je odhodlán prorazit, chce být nejlepší ve všem co dělá a nikdy necouvnout od svého cíle."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama