Scary Movie 3

20. srpna 2006 v 16:31 | pansyy |  Scary Movie III
Scary Movie 3
Cindy Campbell úspěšně dokončila školu a pracuje jako televizní redaktorka a moderátorka. V rámci investigativní žurnalistiky se setkává s opravdu záhadnými případy: objevuje tajemné kruhy v obilí, setkává se s mimozemskými tvory, řeší problém se smrtícími videokazetami, poznává děti s podivnýma očima a v jejím okolí dokonce dojde k incidentu s Michaelem Jacksonem! A aby toho nebylo málo, dozví se, že ona je ta vyvolená, která musí pomoci americkému prezidentovi zachránit Spojené státy americké a s tím samozřejmě celý svět před invazí zlých a ošklivých vetřelců z vesmíru.
O filmu:
Scary Movie 3 si tentokrát bere na mušku nejúspěšnější filmy tohoto roku: Pána prstenů, Harryho Pottera, Kruh, 8 Mile, Matrix ale i Znamení, či hororové drama Ti druzí a mnohé současné trendy v popkultuře. Vedle osvědčeného hereckého obsazení vás čeká ve vedlejších rolích mnoho hollywoodských hvězd. A možná se objeví i hvězda pop music Michael Jackson!? Režie třetího dílu další parodie Scary Movie se ujal odborník na bláznivé komedie David Zucker, tvůrce filmů Připoutejte se, prosím!, Bláznivá střela, Bláznivá střela: Vůně strachu, ... Filmem Připoutejte se, prosím! vytvořil autor a režisér David Zucker nový rozměr filmové komedie, která si může dovolit bourat veškeré konvence, nemít v humoru žádné zábrany a dobírat si všechny a všechno. Když David Zucker dostal nabídku režírovat Scary movie 3, chopil se šance natočit další odvážnou komedii. Sledováním současných filmů americké kinematografie a scény současné popkultury, neodolal možnosti vše paradovat a se satirou přistoupit k tak obšírnému materiálu. Zucker říká: "První díl Scary Movie mi připadal velmi zábavný, a když jsem shlédl variace hororových filmových hitů, viděl jsem v nich mnoho scén, které si přímo říkaly o to stát se terčem satiry či parodie. Byl jsem si jistý, že dokážeme natočit velmi zábavný film, když tyto scény obrátíme vzhůru nohama."
David Zucker přizval ke spolupráci skvělé profesionály. Kamery se ujal Mark Irwin, který pracoval na filmech Moucha, Prci, prci, prcičky 2, Blbý a blbější, Vřískot, Modrá ocel, 10 věcí, které na tobě nenávidím, Upír v Brooklynu... Na působivé zpracování si režisér přizval odborníka na speciální efekty Stuarta Robertsona, držitele Oskara ve své kategorii za film Jak přichází sny a který pracoval na speciálních efektech ve filmu Terminátor 2, Oheň, Stmrtonostná past 2, Smrt jí sluší, Propast, nebo Predátor.

Na scénáři David Zucker spolupracoval se svým dlouholetým přítelem, Patem Proftem, se kterým připravovali Bláznivé střely. Na kontě Pata Profta je autorství scénářů Policejní akademie, Žhavé výstřely, Utopenec na útěku. David Zucker o něm říká "Líbí se mi na něm, to že kombinuje žánry, a to v rámci jedné scény. Například v jedné jediné scéně najdete malou dívku z Kruhu, vědmu z Matrixu i mimozemšťany ze Znamení, takže opravdu dochází ke komickým propojením." David Zucker práci na scénáři pojal velmi detailně, ale zároveň věděl, že vtip a satiru do scén dostane pouze na place a díky práci s herci a to se mu také podařilo. Obklopil se týmem, který se již osvědčil v předchozích dílech Scary Movie, a obohatil jej o nové herecké tváře a idoly popkultury.
O hercích:
Anna Farisová:
Hlavní role již dospělé Cindy Campbell, seriózní reportérky, se zhostila Anna Farris, známá již z prvního dílu Scary Movie. Cindy Campbell svými pátracími aktivitami odstartuje nečekanou lavinu bizarních událostí. O své postavě Anna Faris říká: "Z nevinného děvčátka Cindy se stala silná a odvážná žena, která bojuje opravdu se vším nemožným a nečekaným. A navíc je Vyvolená, která má zachránit svět... Jinak co se týká žánru, dobrou školu jsem dostala již na natáčení filmu Připoutejte se, prosím!, což je můj velmi oblíbený film. Režisér David Zucker má úžasný cit pro komičnost a pomohl mi vážně pojmout moji postavu a zároveň jí totálně zparodovat. Má cit pro tento žánr, a tím oslovuje všechny generace." Anna Faris je známá z předchozích dílů Scary Movie, nebo z filmu Superkočka.
Leslie Nielsen:
Při hledání představitele amerického prezidenta, připadalo v úvahu pouze jediné jméno: Leslie Nielsen. Zucker říká: "S Lesliem jsme na tomto filmu začali pracovat, jako bychom stále natáčeli poslední část Bláznivé střely. Věděli jsme, že jedině on dokáže zahrát prezidenta, který vše obrátí vzhůru nohama, když nastane jeho chvíle." Zkušený herec a klasik parodíi si zahrál ve filmech jako je Zakázaná planeta, Dobrodružství Poseidonu, Připoutejte se, prosím, Bláznivá střela 1-3, Drákuloviny, Agent WC40 či Utopenec na útěku" .
Charlie Sheen:
Zajímavostí projektu Scary Movie 3 je, že se tvůrcům Bláznivých střel podařilo získat protagonistu konkurenční komediální série Žhavé výstřely. Zucker o něm říká: "Charlie má přirozený instinkt pro komedii, a když s někým takovým pracujete, máte možnost se s věcmi dostat až na hranu, což jsme také udělali, mohli jsme klidně přidat dalších dvacet minut jeho scén, protože při natáčení lidé umírali smíchy. Není to lehký žánr, jelikož jde o fyzický humor a správné načasování, ale když oboje zvládnete, výsledek je pak úžasný."
Pamela Andersonová:
Pamela Anderson si spolu s Jenny McCarthy zahrály katolické školačky. Pamela o své roli říká: "Jak často můžete zahrát výkřik jako při orgasmu nad chutným toustem? Jde především o zábavu, v dnešních filmech podlé mého názoru není dost vřískotu..."
Pamela Anderson se proslavila díky seriálům Pobřežní hlídka a Kutil Tim, zahrála si ve filmech Válka policajtů, Experiment, Barb Wire a Jenny McCarty známe například z filmů Vřískot 3 a Co dělat v Denveru, když člověk nežije.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama