Rychle a zběsile

23. srpna 2006 v 19:14 | pansyy |  Rychle a zběsile
O hercích:
Paul Walker:
Narodil se a vyrostl v jižní Kalifornii a začal svou dráhu jako herec a model ještě v dětských letech. Když skončil střední školu, uvažoval o oboru mořské biologie, ale nakonec se rozhodl pro herectví. Debutoval v hraném filmu snímkem ,,Meet the Deedles". Z jeho posledních filmnů si jmenujme ,,The Skulls", který natočil s Robem Cohenem.. Hrál dále ve filmech ,,Varsity Blues", ,,She's All That", ,,Breakdown Palace", ,,Městečko zázraků" a v thrilleru ,,Joy Ride".
Vin Diesel:
Už ve věku sedmi let debutoval jako herec na scéně New City v Greenwich Village. Vystudoval angličtinu na Hunter College, kde se zaměřil na obor kreativního psaní a brzy se pustil do psaní scénářů. Napsal, režíroval, produkoval, financoval i účinkoval v krátkém filmu ,,Muž mnoha tváří" (1994), který byl promítán v roce 1995 na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes. Dalším projektem byl celovečerní snímek ,,Strays", drsné drama z městského života, v němž nejen hrál, ale také ho režíroval a produkoval s velmi nízkým rozpočtem. Film byl vybrán do soutěže festivalu Sundance 1997. Když Steven Spielberg viděl film ,,Muž mnoha tváří", požádal scénáristu Roberta Rodata, aby pro Diesela napsal roli vojína Carpaza do filmu ,,Zachraňte vojína Ryana". Spolu s celým hereckým obsazením byl tedy i Diesel nominován za tento film na Cenu filmových herců. Hrál pak v dramatu ,,Kotelna" (2000), a ve sci-fi thrilleru ,,Černočerná tma" (1999). Propůjčil svůj hlas také animovanému filmu ,,Železný obr", který získal cenu za nejlepší animaci. Po boku Dennise Hoppera, Johna Malkoviche a Barry Peppera hrál ve filmu ,,Knockaround Guys". Po filmu ,,Rychle a zběsile" účinkoval ve filmu ,,Diablo", režírovaném F.Gary Grayem.
Jordana Brewsterová:
Rychle se zapsala do povědomí publika jako výrazný talent. Nedávno vytvořila roli ve filmu ,,The Invisible Circus", kde hrála také Cameron Diazová. Tento film byl uveden na letošním festivalu Sundance. Po boku Elijaha Wooda vystupovala ve filmu rež. Roberta Rodrigueze ,,Fakulta" (1998). Brewsterová začala svou hereckou dráhu v dramatu ,,As the World Turns". Svůj čas dělí nyní na herectví a studium, v současné době je posluchačkou univerzity v Yale.


Rick Yune:
Debutoval ve filmu režiséra Scotta Hickse ,,Sníh padá na cedry" (1999), rolí mladého amerického Japonce, který je odsouzen za údajnou vraždu. (Jde o adaptaci bestselleru Davida Gutersona). Yune se narodil v Americe. Během studií na Whartonově škole ve Philadelphii ho objevil reklamní agent a vybral ho jako první asijský model pro reklamy Ralpha Laurena a Versaceho. Yune vystudoval finance a management a začal pracovat na Wall Streetu. Současně vystupoval v reklamách a v off-broadwayské produkci si zahrál roli Stanleyho ve hře ,,Tramvaj zvaná touha".


Michelle Rodriguezová:
Získala v roce 2001 dvě vysoká vyznamenání (Independent Spirit Award a National Board of Rewiew Award) jako nejlepší debutující herečka letošního roku za svou roli ve filmu ,,Girlfight". Byla vybrána pro roli Diany (Dominikovy dívky) z asi 350 uchazeček ve veřejném konkurzu. Tento film byl jedním z vítězů velké ceny festivalu Sundance v letošním roce. Rodriguezová nyní dokončila svůj další film, ,,Resident Evil" v režii Paula Andersona.

Cad Lindbergh:
Narozen ve státě Washington, začal hereckou dráhu již na střední škole. Pracoval na nezávislém filmu ,,Black Circle Boys" natáčeném v Seattlu a pak se na popud agenta přestěhoval do Los Angeles. Natočil filmy ,,Born to Be Wild", ,,Město andělů", ,,Mercury Rising", ,,The Velocity of Gary", ,,October Sky" a ,,White River Kid". Nyní natáčí pod vedením režiséra Lee Hancocka film ,,The Rookie" po boku Denise Quaida. Vytvořil také postavy v několika televizních filmech.

Johny Srong:
Narodil se v Los Angeles, a začal hrát a studovat hudbu již v šesti letech. Jeho skupina Fly natočila pro společnost RCA tři alba. Nedávno spolu se Sylvestrem Stallonem hrál ve filmu ,,Get Carter", a současně pracuje na filmu ,,Blackhawk Down" Ridleye Scotta a Jerryho Bruckheimera. Spolu se Stevenem Seagalem vystupoval též ve filmu ,,The Glimmer Man".

Matt Schulze:
Odešel z domova v St.Louis v Missouri když mu bylo patnáct let, protože chtěl studovat kytaru na hudební konzervatoři v Atlantě v Georgii. V 17 letech dával hodiny hraní na kytaru 65 studentům týdně. Do Los Angeles přesídlil, když mu bylo 19 let. Začínal zde svou dráhu jako model pro tiskovou reklamu Levis. Chtěl se věnovat herectví, ale neměl prostředky na studium, vzdělával se tedy ve veřejných knihovnách v L.A. Ovlivnili ho spisovatelé např. Jack Kerouac a umělci jako Basquiat a Pollock. Svůj filmový debut vytvořil v u nás právě uváděném filmu ,,Boys and Girls". Nedávno natáčel v Praze pokračování seriálu ,,Blade".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama