Mumie se vrací 2/2

20. srpna 2006 v 16:47 | pansyy |  The Mummy Returns

Návrhář kostýmů JOHN BLOOMFIELD
Kostýmy, které vytvořil pro film "Mumie", byly s uznáním akceptovány na celém světě, všude, kde byl tento film uveden. Bloomfieldova práce byla odměněna řadou cen a vyznamenání. Pracoval na filmu "Pošťák", natáčeném v USA, "Space Truckers", natáčeném v Irsku, "Vodní svět", natáčeném na Havaji, "Rapa Nui - střed světa", natáčeném na Velikonočních ostrovech a konečně "Mumii", natáčené v Maroku a Velké Británii. Jeho návrhy kostýmů pro film "Robin Hood - král zlodějů" mu vynesly nominaci nejlepšího návrháře za rok 1992. Pracoval též mj. v Budapešti na filmu "Fantom opery", ve Velké Británii na "Schůzkách se smrtí", v Číně na filmu "Tai-Pan" a ve Španělsku a Mexiku na filmech "Ničitel Conan" a "Barbar Conan". Vysoce byly oceněny jeho výtvarné návrhy pro televizní seriál "Šest žen Jindřicha VIII". Spolupracuje též s řadou divadel, např. Anglickou národní operou, Velšskou dramatickou společností a s divadelními festivaly v Chichestru a Hong Kongu.

John Bloomfield o práci na filmu "Mumie se vrací": "Mumie se odehrávala v roce 1925, pokračování "Mumie se vrací" je situováno o deset let později, takže jsem musel rozhodnout o eventuálním přizpůsobení kostýmů této časové proměně. Kostým Ricka O'Connella se mnoho neliší od toho, který nosí v "Mumii". Jde o tu část filmu, v níž je Alex, syn Connellových, unesen a Rick i Evelyn se vydávají za jeho záchranou. Evelynin charakter se velice změnil. Je to mnohem sebevědomější žena, vypadá přitažlivě a je samostatnější, než byla před deseti lety. Snažil jsem se jejími kostýmy vyjádřit tuto její proměnu.

Film není muzejním exponátem, takže nechci tvrdit, že její vzhled odpovídá přesně třicátým létům. Inspiroval jsem se fotografiemi z té doby a módními skizzami a myslím, že kostýmy jsou pro diváky atraktivní. Jde o zábavný film a tak je tu patrný vliv myšlení roku 2000 na módu třicátých let.

Ve filmu je nová postava, je to Alex, syn Connellových, jehož hraje devítiletý londýnský školák Freddie Boath. Jeho úkol byl nelehký, musel se vyrovnat se složitými situacemi. Například takřka po celý film má na zápěstí speciální náramek, vybavený řadou technických zařízení. Musel jsem se postarat o to, aby ani kostýmy nenarušily jeho koncentraci na roli, a aby při natáčení vypadal ve všech situacích autenticky."
Tvůrci:
Stephen Sommers (režisér):
Narozen v Minnesotě. Studoval na Univerzitě v Seville ve Španělsku. Po ukončení studií strávil čtyři roky na různých místech v Evropě a živil se jako příležitostný herec a manažér rockových skupin. Poté přesídlil do Los Angeles a za tři roky absolvoval obor filmu a televize na Jihokalifornské univerzitě (USC), kde natočil podle vlastního scénáře film "Dokonalé alibi", který získal studentského Oscara. O rok později natočil film "Chyť si mě!". Poté napsal scénář a režíroval kritikou oceněnou adaptaci románu Marka Twaina "Dobrodružství Hucka Finna" a v roce 1994 opět napsal scénář a natočil film "Kniha džunglí". Z jeho dalších prací si uveďme scénář filmu "Tom a Huck", kde se podílel rovněž na produkci a konečně filmový horor "Chobotnice". Největší úspěchu mu přinesl jeho snímek "Mumie", proto se k tomuto tématu nyní vrátil v pokračování "Mumie se vrací."
Stephen Sommers (rozhovor):
Stephen Sommers o svém novém filmu: "Od té doby, co jsem skončil film "Mumie", přál jsem si natočit pokračování. Ale snažil jsem se nezveřejňovat své přání a vyčkat, jak "Mumie" zapůsobí na publikum. Hned po uvedení filmu, který vydělal už během prvního víkendu 44 000 000 $, mě zavolali ze Studia Universal a oznámili, že chtějí pokračování. Trochu jsem se zajíkl, několik nocí jsem nespal a pak jsem si sedl a začal psát.

Rozhodl jsem se posunout děj kupředu o deset roků, do třicátých let, protože to nabízelo nové možnosti. Chtěl jsem vymyslet nový příběh se stejnými charaktery. Přál jsem si ale nové efekty, protože jsem nechtěl vycházet ze starých, už použitých triků. Jednoduše jsem si přál natočit film dokonalejší, větší a lepší než byl ten minulý. Klíčem zde bylo ukázat, jak se hrdinové z předchozího příběhu změnili. Také jsem si přál vytvořit dramatičtější dílo s mnoha novými vizuálními efekty, který by ale nepostrádal romantičnost. Rick a Evelyn jsou nyní šťastným manželským párem s devítiletým synem - a to je základem dobrodružného příběhu. Zčásti se film opravdu točí okolo tohoto chlapce, a tak jsem chtěl, aby nebyl jen roztomilý, ale aby dokázal sám jednat.

Snažil jsem se také zachovat ve filmu všechno to, co se publiku líbilo v prvním díle. Klíčem k úspěchu bylo, že se mi podařilo zajistit stejné obsazení - Brendana Frasera a Rachel Weiszovou do rolí Ricka a Evelyn. Znal jsem jejich postoje. Také si přáli, aby vznikl lepší film, než byl ten první. Usedl jsem tedy ku psaní scénáře s tím, že do natáčení tohoto filmu se pustím pouze tehdy, když budeme všichni přesvědčeni, že to dokážeme.

Se svým štábem jsem se cítil velmi dobře. Když jsem přišel do Anglie natáčet "Mumii", byl jsem jediným Američanem v britském štábu. Ačkoli jsem tedy byl outsiderem ve své vlastní profesi, dali jsme se se štábem ihned dohromady a výborně jsme si porozuměli a zažili při práci spoustu legrace. Moc mně pomohli tito spolupracovníci, kteří byli přesvědčeni, že uděláme dobrý film. A taky věděli, že je ani v poušti neopustím."

"Dnes vlastně nevím, proč "Mumie" získala tak spontánní přízeň publika, ale doufám, že i tento nový film nabízí zajímavou romantickou podívanou ze starého Egypta, okořeněnou vizuálními efekty, napětím a dobrodružstvím. Brendanu Fraserovi role padne, protože mu nabízí víc, než být pouhým akčním hrdinou. Může zde projevit smysl pro humor, i své fyzické schopnosti, takže filmová postava mu padne jako ulitá."
O hercích:
Brendan Fraser:
Narozen v Indianopolisu, vyrostl v Evropě a v Kanadě. Ve dvanácti letech, kdy žil s rodiči v Londýně, začal navštěvovat divadlo. Chodil do střední školy v Torontu na Upper Canada College a herectví vystudoval na herecké konzervatoři Cornish College of the Arts v Seattlu.

Nedávno dokončil u nás již uváděný výpravný film "Smlouva s ďáblem", kde hraje po boku Liz Hurleyové neohrabaného mladíka, který se upíše ďáblici, aby získal milovanou dívku. Dalšími filmy z nedávné doby jsou "Monkey Bone" (režisér Henry Selick), "Drsňák Dudley" a "Dožeň co se dá!" (u obou je režisérem Hugh Wilson). Pozoruhodnou postavu si zahrál ve filmu "Bohové a zrůdy" (r. Bill Condon). Následují filmy "Frankenstein" (r. James Whale), "Dívka snů" (r. Jim Robinson).

Fraser se těši přízni diváků za velkofilm společnosti Walta Disneye "Král džungle" (r. Sam Weisman), kde hraje něžného opičího muže, který se dostává do nesnází k vůli lásce a civilizaci.

Divadelní role ve hře Johna Patricka Shanleye "Čtyři psi a kost" v režii Lawrence Kasdana mu rovněž přinesla řadu uznání. Vystupuje též na scéně divadla v Seattlu.

Rachel Weiszová:
Se v posledních letech stává jednou z nejzaměstnanějších hereček. žije v Londýně. V současné době ji u nás můžeme vidět jako hlavní ženskou představitelku ve filmu Jena-Jacquea Annauda "Nepřítel před branami" spolu s Judem Lawem a Josephem Fiennesem. Nedávno skončila po boku Ralpha Fiennese natáčení filmu režiséra Istvána Szabo "Sunshine", vyznamenaného jako nejlepší film kanadskou cenou Genie.

Vytvořila dále role např. v úspěšné britské komedii "Armáda v sukních", ve filmu "Zrozeni z moře", "Vem mě s sebou" (r. Mark Pellington spolu s Jeremy Daviesem a Benem Affleckem), ve filmu Bernarda Bertolucciho "Svůdná krása", kde byli jejími partnery Liv Tylerová a Jeremy Irons, a v thrilleru "Řetězová reakce", spolu s Keanu Reevesem a Morganem Freemanem. Současně obdržela Cenu londýnských divadelních kritiků za svůj výkon ve hře Noela Cowarda "Design For Living". Hrála také ve hře "Náhle posledního léta" v londýnském West Endu. Rachel zaznamenala herecké úspěchy již během svých studií na Cambridgské univerzitě. S dvěma kolegy založila divadelní skupinu "Talking Tongues", která předvedla řadu experimentálních divadelních her a získala prestižní cenu Guardian Award na festivalu v Edinburghu.

Freddie Boath:
Filmového syna Brendana Frasera a Rachel Weiszové, Alexe, hraje devítiletý školák z Londýna. Skutečný Freddieho otec pracuje v American Bank v Londýně a matka produkuje audiokazety her se svou vlastní skupinou "Air Talk".

Freddie navštěvuje katolickou chlapeckou školu v Jižním Kensingtonu, kde je členem dramatického kroužku. Dochází do něj už dva roky, každý pátek večer, se svým starším bratrem Jackem (11) a mladší sestrou Millie (5).

Freddie dosud nikde nevystupoval, kromě školního vánočního představení "Pomády". Koncem roku 1999 se vyskytla možnost získat roli Alexe v Sommersově filmu "Mumie se vrací". Sommers totiž hledal anglického chlapce pro tuto roli mezi stovkami uchazečů. Freddie odpovídal věkem i osobností a proto mu byla role nabídnuta. Sommers o něm prohlásil, že stejně jako před kamerou, je díky své povaze malým Alexem i v životě.


Patricia Velasquezová:
Ve filmu "Mumie" byla představitelkou Anck-Sunamun a zde hraje její moderní reinkarnaci v postavě Meely.
Patricia pochází z indiánské rodiny z Venezuely na hranicích s Kolumbií. Má pět bratrů a sester. Oba její rodiče jsou učitelé. Když její otec začal pracovat pro UNESCO, odstěhovala se rodina do Paříže, kde Patricia strávila první čtyři roky svého života. Dalších pět let žila rodina v Mexiku. Poté, co smlouva s UNESCEM otci vypršela, vrátili se do Venezuely. Rodina žila ve velmi tísnivých poměrech, ale všem dětem se dostalo dobrého vzdělání. Patricia začala se studiem tance již ve čtyřech letech a pokračovala v něm i nadále. Když jí bylo 17, dostala se její fotografie k italskému módnímu agentovi, který byl v té době ve Venezuele. Nabídl tehdy 17tileté Patricii (před 10 lety), modelingový trénink v Miláně. Ačkoli tehdy uměla pouze španělsky, uplatnila se jako modelka nejen v Itáli, ale i ve Španělsku, Japonsku a Francii. Znamenalo to, že mohla finančně zabezpečit svou rodinu. Pracovala pro nejznámější evropské módní návrháře a získala postavení supermodelky i v New Yorku, jako jediná žena hispánského původu v této branži. Před pěti lety jí byla nabídnuta první filmová role ve francouzském filmu o záchraně jihoamerické indiánské vesnice - což se pro ni stalo výzvou, pokusit se i o tuto profesi. Pak pokračovala v modelingu ještě v po dva roky a v roce 1997 se rozhodla pro hereckou kariéru a přesídlila do Los Angeles. Nyní mluví plyně vedle Španělštiny také anglicky, francouzsky a italsky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terda Terda | Web | 22. ledna 2007 v 15:47 | Reagovat

Mumie 1 i dvě jsou mý nejoblíbenější filmy. Mohu se na ně dívat pořád a stejně mne neomrzí,

2 pansyy pansyy | Web | 22. ledna 2007 v 18:20 | Reagovat

for terda: to já taky....:o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama