60 sekund

15. srpna 2006 v 18:39 | pansyy |  60 sekund
60 SEKUND
automobilové mánie
Stačí mít obratné ruce a nějakou tu zlodějskou praxi a během šedesáti sekund můžete mít v garáži nablýskané Ferrari, luxusní mercedes nebo nejnovější jaguar.
Jeden by nevěřil, co všechno se dá stihnou během šedesáti vteřin. Než si koupíte u stánku noviny a otočíte hlavu, můžete přijít i o auto. Zájem je především o nejluxusnější a nejlépe zabezpečené kousky, kterých musí bývalí nejlepší zloděj aut v USA Randall ,,Memphis" Raines ( Nicolas Cage ) se svými kumpány nashromáždit během tří dnů hned pět desítek, aby tak zachránil svého bratra před mafiány.
Špičkové herecké výkony
Žádní kaskadéři a záskoky profesionálních řidičů. Hlavní hrdina filmu Nicolas Cage všechny povedené automobilové kousky zvládl sám. Několik měsíců je trénoval ve třech speciálních autoškolách. Závody vozů a kaskadérské skoky a smyčky si oblíbil natolik, že se jim po natáčení začal věnovat jako koníčku. Ušetřeni tvrdé řidičské přípravy nezůstali ani další herci - Angelina Jolie, Delroy Lindo, Giovanni Ribisi a Scott Caan.
Producenti měli s filmem opravdu hodně práce. Jen blázen by jim totiž půjčil skutečný Ford Mustang Shelby GT500 z roku 1967 ke kaskadérským kouskům. Je natolik drahý, že ve filmu slyšíte jen zvuk skutečného vozu. V záběrech bylo použito dvanáct jiných mustangů upravených do podoby Shelby GT500. Sedm z nich zůstalo po natáčení na odpis, případně museli projít opravou.
Hlídejte si věci!
Nejlepší zloději automobilů v USA před časem vydali vtipný seznam věcí, kterými bychom jim mohli znesnadnit krádeže aut. Řidičům doporučují, aby si poznačili všechny součásti vozu, protože se kradená auta většinou prodávají na díly. Nikdy nenechávejte uvnitř doklady o vozu. Používejte zabezpečovací zařízení a alarm. Sejde z očí, sejde z mysli! Pokud máte garáž, neschraňujte v ní staré harampádí, ale schovejte tam svého čtyřnohého miláčka. Nenechávejte ve voze klíčky a zavírejte okna. Při pětině krádeží aut si zloděj nastartuje klíčkem, který řidiči nechávají uvnitř. Parkujte na dobře osvětlených a viditelných místech. J
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama