Srpen 2006

herci

31. srpna 2006 v 18:58 | pansyy |  The Brothers Grimm
O hercích
Matt Damon
Matt Damon je jedním z nejvyhledávanějších Hollywoodských herců. Hvězdou se však nestal přes noc. Poprvé si ho veřejnost všimla v roce 1996, když podal ve filmu Odvaha pod palbou vynikající výkon. Tento nadaný mladý herec debutoval již v roce 1988 velmi dobře přijatým snímkem Mystic Pizza. Pokračoval rolí v TV filmu Rising Son a o dva roky později se vrátil na stříbrné plátno filmem Školní pouta.
V roce 1998 získal Damon se svým dlouholetým kamarádem, Benem Affleckem, Oscara za nejlepší původní scénář kritiky oceňovaného snímku Dobrý Will Hunting. Damon také získal nominaci na Oscara pro nejlepšího herce v hlavní roli. Kromě toho obdrželi oba Zlatý Glóbus za svůj scénář a Damon nominaci na Zlatý Glóbus za svůj herecký výkon.Heath Ledger
Původem Australan, Ledger rozvlnil Hollywoodský zábavní průmysl na konci 90. let, kdy se přestěhoval do USA. Ledgerova herecká kariéra začala stoupat již v jeho rodném městě, Perthu v Austrálii. Ve věku 10 let se zapsal do místní divadelní společnosti a během hraní na jevišti se začal věnovat i filmovým rolím, zvláště pak v televizních seriálech jako jsou Clowning Around, Ship to Shore nebo Home and Away.
Heath byl také členem dvou uznávaných australských divadelních společností, Globe Shakespeare Company a Midnight Youth Acting Company. Zatímco hrál na jevišti, zahrál si také řadu rolí v nezávislých snímcích. V roce 1997 přijal Ledger svoji první roli v americkém televizním seriálu Roar. Po tomto úspěchu se odstěhoval do Ameriky.Jonathan Pryce
Jonathan Pryce je již dlouhou dobu význačným hráčem na poli divadla i filmu. Na jevišti hraje jak v hudebních komediích, tak i v dramatických hrách. Ztvárnil roli Inženýra v Miss Saigon a byl oslavován jako Profesor Higgins v My Fair Lady.Monica Bellucciová
Monica Bellucciová poprvé zaujala pozornost mezinárodního obecenstva rolí ve filmu Malena. Od této chvíle se Bellucciová stala hlavní hvězdou Evropy. Ve skutečnosti byla oslavována jako ženská ikona již několik let před tím, než začala hrát - jako modelka - v té době stále studovala na Univerzitě v Perugia. Její černobílá reklama na Dolce & Gabbana zrychloval tep mnoha lidem po celém světě.
Bellucci uspěla tam, kde mnoho modelek pohořelo - vydobyla si pozici uznávané mezinárodní herečky, která má odvahu kombinovat žánry. Bellucci byla nominována na ceny Saturn Award, na cenu MTV Movie Award, cenu Teen Choice Award, cenu Donatello (italský ekvivalent Oscarů), na Césara (francouzský ekvivalent Oscarů) a v roce 2003 získala cenu Italian Silver Ribbon Award za roli ve filmu Ricordati di me.

Bratři Grimm 2/2

31. srpna 2006 v 18:56 | pansyy |  The Brothers Grimm
O obsazení
Charismatický pár bratří Grimmů: Matt Damon a Heath Ledger jako Will a jakob
Kletba bratří Grimmů začíná samotnými bratry - komickými a nepřekonatelnými. Jeden je tvrdohlavý, důvtipný, obratný umělec, který se snaží žít v drsných časech Německa po obsazení Napoleonskou armádou. Druhý je snílek, který stále věří v záhadné báje a šťastnou náhodu. Víra obou bratrů projdou zkouškou. Aby Terry Gilliam dokonale oživil jejich dobrodružství hledal dva herce, o kterých doufal, že ho překvapí v každém okamžiku.

"Matt a Heath byli pro mne samozřejmě srdcem tohoto filmu," vysvětluje Gilliam, "ale nejdříve jsem si myslel, že Matt by mohl hrát Jakea, protože je neobyčejně introvertní a citlivý herec, a Heath by hrál Willa, protože je obvykle obsazován do rolí přímočarých hrdinů. Ale pak přišel Matt na naše první setkání a řekl, že chce hrát Willa. Ze začátku jsem si tím nebyl jistý, ale pak ke mne přišel Heath a řekl 'No, já bych chtěl hrát Jakea.' A pak mi došlo, že to byla naprosto správná věc, protože rád obsazuji herce do rolí, které pro ně nejsou zrovna typické, a rád obracím věci naruby. A fungovalo to, protože oba jsou ve svých rolích velmi překvapiví a je to něco, co jste od žádného z nich ještě neviděli." Gilliam pokračuje: "Nikdy jsem neviděl někoho pracovat tak tvrdě, jako Matta, aby se stal postavou tak rozdílnou od toho, kým sám skutečně je, a tak rozdílnou od postav, které kdy hrál. Jeho celkové chování je naprosto odlišné a já doufám, že diváci na to budou reagovat se stejným nadšením, jako jsem reagoval já. A Heath je někdo, koho je svět zvyklý vídat spíše jako hrdinu, ale zde vidíte, že má v sobě i jinou silnou, tichou stránku, která je úchvatná. Stejně jako Matt jednoduše nepřestal, dokud se nevžil pořádně do své role. Oba byli skvělí."

Matt Damon skočil po možnosti pracovat s Gilliamem. "Myslím, že každý herec chce pracovat s Terrym, on je tak vizuálně kreativní a tak zapálený do všeho, co dělá," říká Matt. "A když se vám navrch dostane do rukou tak neuvěřitelný materiál, jako je Kletba bratří Grimmů, je do dar z nebe. Považoval jsme to za velmi temné a velmi zábavné a vůbec to nepřipomínalo něco, co jsem dělal před tím. Je to pohádka, samozřejmě, ale má také prvky výpravného filmu, akčně-dobrodružného, hororu, komedie a dokonce i romance."

Literární postava Willa Grimma, chytrého a cynického podvodníka, který není připraven na svět, ve kterém se pohádky stávají realitou, Damona okamžitě zaujala. "Will je v oblasti vyprávění pohádek kvůli finanční odměně a slávě," uvádí Damon. "Myslí si, že v tom musí být nějaký podvod a je pouze na jeho bratrovi, aby ho přiměl pochopit, že na světě existují věci, které se nedají vysvětlit, které jsou jednoduše a skutečně kouzelné." Matta také zaujal bratrský vztah mezi Willem a Jakem, který je napsán tak, jak to mezi bratry skutečně funguje. Aby zpečetili mezi sebou toto nepopsatelné bratrské pouto, trávili Damon a Ledger společně spoustu času. Damon k tomu uvádí: "Zkrátka jsem trávili hodně hodin povídáním a vysedáváním u piva - na konci dne - protože je to věc, která vytváří skutečný pocit bratrství."

Ačkoliv Damon četl hodně o životě a dobách skutečných bratří Grimmů, aby se připravil na film, brzy zjistil, že jeho postava byla odlišná od historické postavy Wilhelma. "Skuteční bratři Grimmové byli úžasní němečtí vědci a neuvěřitelní vlastenci, kteří sbírali příběhy, takže Němci mohli být skutečně pyšní na jejich národní historii a nemuseli věřit, že to bylo barbarské, jak jim bylo vždy předhazováno," poznamenává. "Byli to skutečně neuvěřitelní lidé, kteří byli celkem vlivní v mnoha směrech - a společně pracovali až do konce života. Ale jejich autobiografie je samozřejmě zcela odlišná od tohoto dobrodružství. Tento film to bere z více zábavného a odlehčeného hlediska a dostal se více k podstatě pohádek, které tak proslavili."

Stejně jako Damon byl Heath Ledger okamžitě okouzlen možností spolupracovat s Gilliamem. "Vždycky jsem věřil, že má brilantní nápady," říká herec. "Povznesl tento projekt do zcela odlišné úrovně a nadchnul nás - každého, kdo byl zapojen do tohoto filmu… Všichni to cítili jako nový, zvláštní a zábavný projekt." Zvláště pro Ledgera bylo postava Jacoba Grimma nová a odlišná - vypravěč, který zjistí, že ty zakleté světy, ve které vždy tajně věřil, skutečně existují. "Tato role byla pro mne příležitostí "vyskočit ze své kůže"," říká Ledger. "Je to komická role a Terry mi dal dárek tím, že mi umožnil se cítil pohodlně a dostatečně volně, abych šel do extrémů a skutečně vyjádřil sám sebe. Užíval jsem si to." K okamžitému bratrskému vztahu s Mattem uvádí: "Je to velice osobní proces, když se během chvíle máte stát něčím bratrem." "Vyzkoušeli jsme několik různých způsobů, jak se naladit na stejnou notu, jak se usmívat a smát stejně. Pozorovali jsme povahu a pohyby jeden druhého, abychom je měli podobné. Ale záměrem vždycky bylo mít několik stejných a hodně rozdílných vlastností - jak bratři často mívají."

Pro ostatní herce udávali Damon s Ledgerem tón filmu. Jonathan Pryce říká: "Matt a Heath na nás všechny skutečně zapůsobili, byli svým rolí tak odevzdaní a spolu pracovali skvěle. Přinesli do tohoto již tak divoce kreativního světa ohromnou energii a všechny nás tím inspirovali."

Kolem Willa a Jacoba Grimmových je na jejich cestě směs pozoruhodných postav - od politických panáků přes úchvatné venkovské zálesáky až k hrůzostrašným zlým čarodějnicím - pro které Gilliam shromáždil hvězdný tým složený z nejtalentovanějších divadelních i filmových herců. Po nezapomenutelných rolích v Brazil a Dobrodružství Barona Prášila se držitel dvou cen Tony Award, Jonatha Pryce, opět spojil s Terry Gilliamem. Ve filmu hraje roli generála Delatombe, francouzského guvernéra, který obsadil německý venkov, kde bratři Grimmovi nabízí svůj falešný obchod s lovem démonů a zaříkadly.

Poté, co si přečetl scénář Kletby bratří Grimmů, byl Pryce přesvědčen, že tento příběh byl perfektním teritoriem pro Gilliama. "Myslím, že každý, kdo četl tento scénář, cítil, že tento film je Terry Gilliamovi vlastní …" říká Pryce. "Film byl zaplněn nadživotními obrazy, které umí Terry vytvořit, ale také byl pro něj trochu neobvyklý, protože je v něm hodně čistého, fantastického dobrodružství ..."

Pryce popisuje svoji postavu tím, že má v životě čtyři hlavní zájmy: "Delatombe se vyžívá v potlačování a zdolávání lidí a ve vyhledávání velmi dobrého jídla," směje se. "A pak si samozřejmě brousí zuby na ty hnusné Grimmy - a to nás vede do všech těch neuvěřitelných a neočekávaných dobrodružství." Delatombe má po svém boku také jednoho velice neobvyklého partnera - směšně a nemotorně ohavného lokaje, který pochází z Parmy, Itálie: Cavaldiho. Cavaldiho hraje Peter Stormare. Stormare vyrůstal ve své rodné Skandinávii s pohádkami bratří Grimmů a věděl přesně, že Terry Gilliam by je dokázal oživit jako nikdo jiný. "Skutečné pohádky bratří Grimmů mají v sobě temnotu a zlo, které milujeme, ale zároveň se jich bojíme, a nikdo je zatím nedokázal zachytit na filmovém plátně. Terry má v sobě ten černým břitký a duchaplný humor Monty-Pythonů a když ho spojíte dohromady s příběhy Grimmů, je to úžasná kombinace," říká. "Věděl jsem, že bude skutečně fascinující se dostat do tohoto světa, a role Cavaldiho je perfektní." Stormare pokračuje: "Zvláště se mi líbilo, že ten příběh je o tom, jak jsou lidé lapeni a chyceni příběhy, které vypráví, jejich vlastními mýty a legendami."

"Cavaldi je ohromná postava, protože má všechny ty prvky skutečných lidí. Není úplně zlý a není rozhodně ani dobrý," uvádí herec. "Dokáže být zábavný, dojemný, záhadný a surový. Terry ho popsal jako démona, který trýzní a inspiruje bratry Grimmovi na jejich průzkumu."

Stormareův výkon, jako Cavaldiho, byl velkou inspirací pro Matta Damona. "Cavaldi je velmi zábavná postava," říká. "Má v sobě hodně z tohoto žádaného italského umělce, ale také má v sobě hodně strachu. On je někdo, kdo je zároveň veselý a nebezpečný - a Peter zvládnul tuto kombinaci naprosto dokonale." Terry Gilliam dodává: "Cavaldi je ničema, ale on je ten druh vtipného ničemy a nakonec se ukáže, že je ve skutečnosti i velmi hrdinský. Záměrem nebylo ho udělat příliš šprýmařským, pak by nebyl dostatečně děsivý, ale také jsme ho nechtěli udělat příliš odporným, pak by nebyl zábavný. Peterovi se tato příležitost líbila. On je hovorný, efektní a fantastický. A společně s Jonathanem Prycem hráli úžasně." Kletba bratří Grimmů také představuje omračující romantickou krásku, které nelze odolat, a věčně zlou kouzelnici, kterou je třeba porazit. Úchvatnou místní zálesačku Angeliku hraje mladá britská herečka, Lena Heady, zatímco 500 let starou Zrcadlovou královnu ztvárnila mezinárodní herecká hvězda, Monica Bellucci.

Terry Gilliam byl zvláště zaujat postavou Angeliky, svůdné samotářky a ženy, která předběhla dobu. "V mnoha směrech je takovou první rovnoprávnou ženou ve vesnici. Žádná žena před tím nikdy z vesnice neodešla a ona nejen že odešla, ale ona šla do města studovat na univerzitu. Ona je lapena mezi tyto dva světy - na jedné straně slouží pro praktickou realitu a na straně druhé je přesvědčena, že žije ve světě, který je naprosto a nepopiratelně zakletý," vysvětluje Gilliam. "Herečka, která tuto postavu hraje, musí být nejen krásná, ale také tvrdá a nezávislá - a Lena jí dodává ohromnou sílu. Také je to velmi fyzicky náročná postava, protože jezdí na koni, střílí z luku a musí mít kolem sebe tu auru zvláštní, mystické ženy, která odmítá hrát podle pravidel bratří Grimmů."

Lena Heady si zamilovala tento druh ženy. "Je to důvtipná venkovská dívka a myslí si, že Will a Jacob jsou dva blázni z města, kteří věří, že si mohou vtrhnout se svými naučenými způsoby a rozbalit na lidi ten svůj nadpřirozený obchod," vysvětluje Lena. "Ale pak se všechno zbortí." Mezitím Angelika nebezpečně kličkuje mezi oběma bratry, kteří začínají podléhat její kráse. Ačkoliv je její postava skeptická k oběma bratrům, nemohla být Lena Heady šťastnější, když dostala šanci se zapojit do milostného trojúhelníku s Mattem Damonem a Heathem Ledgerem. "Oni jsou naprosto skvělí a já byla velmi šťastná," směje se Lena. Nejvíce se však Heady líbila možnost jít až za hranice běžné reality. "Je to prostě tak skvělé mít možnost vstoupit do světa, ve který jste věřili, když jste byli malí," říká. "Četla jsme pohádky bratří Grimmů, když jsem byla dítě, takže je to naprosto úžasné, když jsem se najednou dostala do nich. A ten způsob, jak to Terry Gilliam a celý štáb všechno vytvořili, je něco, jak byste si představoval sen, teď však jasnější a zábavnější a dokonce i strašidelnější."

V jedné z nejkouzelnějších rolí ze všech se objevila Monica Bellucci jako Zrcadlová královna, 500 let stará, nesmrtelná panovnice, která se nezastaví před ničím, aby si udržela svoji věčnou krásu. Bellucci nemohla odolat jak filmu, tak ani této roli. "Jsem velikým fanouškem Terryho Gilliama a miluji všechny jeho filmy," říká. "Ze všeho nejvíce se mi líbí, že se to odehrávalo v kouzelném světě strašidel, čarodějnic a zlých královen."

Bellucci se nebála ponořit do těch nejtemnějších stránek její role. "V roli zlé královny jsem cítila ohromné množství jemných nuancí. Nechtěla jsem ji hrát příliš jednoduše - jako zlou - ale raději jako někoho, jehož osud byl trochu smutný. Chce žít navěky, ale stárne a je vyčerpaná - je v ní něco tragického a to je ta část, která mne na ní zaujala."

Bellucci zjistila, že její postava má mnoho skutečných prvků, navzdory jejím kouzelným vlastnostem. "Myslím, že mnoho žen by bylo schopno okamžitě použít kouzlo, které by jim zajistilo věčné mládí a krásu," říká. "Myslím, že je to jedna z těch úžasných věcí na příbězích bratří Grimmů - něco, co je úžasné na představivosti, skrz kterou můžete nejlépe vidět realitu."

Bratři Grimm 1/2

31. srpna 2006 v 18:54 | pansyy |  The Brothers Grimm


Thriller/komedie/horor/dobrodružný/mysteriozní, Česká republika/USA, 2005, 118 min., od 11 let
The Brothers Grimm
V kinech od 10.11.2005 s titulky

Motto
Neexistuje zaklínadlo, které nemohou zvrátit. Neexistuje kouzlo, které nedokáží zlomit. Neexistuje ďábel, kterého nedokáží porazit.

Krátký popis
Smyšleným dějem provází sběratelé bájí a pověstí, nyní nazvaní Jake a Will, kteří cestují od vesnice k vesnici, sbírají tajemné kletby a předpokládají, že tak dokáží ochránit lidi z města před kouzelnými příšerami a zaklínadly. Budou však potřebovat notnou dávku odvahy, když se osobně střetnou se skutečnými čarodějnými stvůrami a zaříkávadly.

Režie Terry Gilliam Herci Petr Ratimec, Barbara Lukešová, Anna Rustová, Jeremy Robson, Matt Damon, více...

O vzniku filmu
Aby získali tvůrci filmu svět, který by kombinoval ohromující realitu s fantazií a děsem pohádek, převedl Terry Gilliam výrobu Kletby bratří Grimmů do pestrého města - do Prahy, a "středověké" krajiny České republiky. Avšak ani zde nedokázal najít vesnici, která by dokreslila tu kouzelnou oblast Marbaden. Gilliam chtěl kavalkádu obrazů - zrcadla, labyrinty, efekty příšerných zjevení a šerosvit - aby Marbaden vypadal jako žádný jiný kout světa.

Terry Gilliam tedy najal výtvarníka, Guye Hendrixe Dyase, aby zkonstruoval celou vesnici s 25 domky. Ti dva pak společně vyvinuli současný estetický design inspirovaný stinnými vrtochy expresionismu 19. století a klasickými, marnotratně detailními, černobílými perokresbami, které často doprovázeli pohádkové knížky. Gilliam chtěl také na plno využít zvláštností přirozeného světa. "Podívejte se na skutečný svět, jaké jsou stromy," říká. "Jsou podivné a často děsivé. Nemusíte vždycky něco vymýšlet, někdy se stačí podívat do přírody. Vzhled tohoto filmu byl kompromisem mezi uměleckým a přirozeným světem, vše smíchané dohromady."

Úkol, kterému čelil Dyas, byl ohromný - vybudovat celé německé město 19. století s kostely, pekárnami, mosty, stájemi a cestami a kouzelný les propletený skalami, potokem a stromy - vše na půdě českých ateliérů. "Nikdy bychom nemohli najít vesnici, jako byla ta, kterou jsme vytvořili," uvádí Dyas. "A vystavět vše od začátku nám umožnilo jít až za běžné hranice." Dyas strávil více než rok vývojem nekonečných představ, náčrtů a plánů. Začal tím, že se ponořil do pohádek bratří Grimmů - četl jednu pohádku za druhou a prohlížel si práce řady umělců ze "zlaté éry" ilustrací pohádek - kdy umělci používali světlo, stín a ryzí představivost, aby vytvořili nezapomenutelné obrazy fantazie. Inspirován těmito emocionálními a překrásnými kresbami z minulosti, začal Dyas navrhovat nejdůležitější lokality Kletby bratří Grimmů. Vedle vesnice v Marbaden začal také kreslit tak neobvyklá místa, jako jsou mučící místnost generála Delatombe, věž Charot (jako od Šípkové Růženky) a Cavalcaldiho válečný vůz.

Před tím, než začali stavět, hledali Dyas a Gilliam po České republice staré klády, které jsou prolezlé červotočem, aby z nich postavili domky ve vesnici. Na Barrandov bylo také přivezeno více než 700 stromů, které byly zasazeny do betonových děr - tak vznikl úžasně skutečný falešný les, se kterým se mohlo manipulovat pomocí světel a kamer tak, jak by to u skutečného lesa nešlo.

Podle starých, tradičních metod přivedli Dyas a Gilliam do studií mistry tradičního řemesla - kameníky, tesaře, pokrývače střech a řezbáře, aby dodali dílu nádech autentičnosti. Mimo studia našel produkční tým několik lokalit, zvláště pak hrad Křivoklát s nádhernou, impozantní věží z 12. století, který je jedním z nejstarších a historicky nejvýznamnějších hradů v České republice. Mezi ostatní česká "zámecká města" pak patřila Kačina, Kutná Hora a Ledeč. "Nemohli byste si přát lepší místa pro tento film, než jsou v České republice," říká Dyas. "Nebyla to ani tak ta samotná místa, jako ta neustálá inspirace, kterou tato místa nabízí. Když jsme se procházeli po Praze a sněžilo při tom, měli jsme pocit, jako bychom se vrátili v čase do jiného světa a mělo to na nás veliký vliv."

Pro herce byly scény skutečným pokladem, dokázaly skvěle rozžehnout jejich představivost. Matt Damon říká: "Když jste vešli do scény, kterou vyrobil Guy Dyas, byli jste okamžitě vtaženi do tohoto naprosto odlišného světa. Bylo to ohromné a úžasné - a skvěle Vás to naladilo."
Do tohoto nadpřirozeného světa hladce zapadly až extravagantně propracované kostýmy držitelky Oscara, Gabrielly Pescucci, a Carlo Poggioliho - dvojice, která již dříve spolupracovala s Terry Gilliamem na filmu Dobrodružství Barona Prášila (tento film byl nominován na Oscara v oblasti kostýmů). Jejich návrhy pro Kletbu bratří Grimmů vyplývají z rozmanitosti skutečného 19. století - strohých německých mužských oděvů a venkovanských oděvů vzhledem k rozmarným fantastickým kreacím, včetně hojně zdobených, rudých šatů Monicy Bellucci, jako Zrcadlové královny. Zatímco pracoval celý tým neúnavně, aby vytvořil na filmovém plátně estetický, vizuální a hudební nádech snů, nočních můr a kouzel, Gilliam stále doufal, že většina toho vzrušení bude vycházet z představivosti - představivosti diváků. "Vždycky, když točím film, věřím, že 90 procent toho, co je vidět, by mělo být ve stínu, takže pak mohou diváci používat svoji představivost," vysvětluje Gilliam. "Práce herců a tvůrčího týmu je v tom, aby poskytli náznaky a nechali diváky si domyslet zbytek. Chci, aby se na to diváci dívali svým tempem, aby byli skutečně vyděšeni a pohnuti. Čím méně toho ukážeme a čím více naznačíme, tím lépe."

Tato filozofie platila také u speciálních efektů, které celkem zahrnovaly 750 záběrů. "Úkolem týmu speciálních efektů bylo zrealizovat všechny jevy, které by nemohly být realizovány prakticky - aby stromy chodily, vlci se měnili v muže, krkavci létali tak, jak je potřeba, koně polykali malé děti a stárnoucí Monica se z 500 let omládla na 25," vysvětluje koordinátor speciálních efektů, Kent Houston. Asi nejsložitějším byl pro speciální efekty vlk inspirovaný pohádkou - byla to pro ně jedna z hlavních postav. "Ve filmu, kde je kouzelný les, musí být i vlk!" prohlašuje Terry Gilliam. Kent Houston dodává: "Náš vlk nemusí být nutně jako vlk, kterého znáte, ale velmi neobvyklá bestie s velmi osobní specifickou charakteristikou a detaily, které vyžadují dostatek důvtipu, aby se zrealizovaly." Postavu vlka - muže ztvárnil český herec, Tomáš Hanák.


Skuteční bratři Grimmovi
V Kletbě bratří Grimmů hrají Matt Damon a Heath Ledger bratry, Will a Jacoba Grimmovi, postavené do neuvěřitelného dobrodružství temného srdce pohádek. Ačkoliv film nesleduje historické životy bratří Grimmů, zůstává hluboce zavázaný skutečným bratrům Grimmům a jejich neúnavné víře, že příběhy jsou stále živoucím zdrojem k prozkoumání nejzávažnějších lidských strachů a nekonečného údivu.

Skuteční bratři Grimmové - Jacob Ludwig Carl Grimm a Wilhelm Carl Grimm - se narodili rok po sobě na přelomu 19. století v Hanau, Německu. Později se přestěhovali do Steinau, malého města, které obklopovalo zámek z 16. století. Pokračovali v právnických šlépějích svého otce a oba šli studovat právo na Univerzitu v Marburg. Zde začali poprvé sbírat lidové a pohádkové příběhy - staré povídky, které se předávaly ústně z generace na generaci, plné ničemů a králů, vlků a čarodějnic, nevlastních matek a sloužících dívek a všech druhů kouzelných situací a morálních dilema. V touze uchovat je při životě zasvětili své životy sepisování a vydávání příběhů, které získali od německých vesničanů. Ačkoliv žili skoro v bídě, vydali bratři Grimmovi v roce 1812 svoji první knížku pohádek - Children's and Household Tales - a v následujících letech pokračovali vydáním více než 200 povídek. Jejich sbírka nakonec obsahovala příběhy, které se později staly známými jako Popelka, Šípková Růženka, Červená Karkulka, Perníková chaloupka, Žabí král, Sněhurka atd. Jejich poslední kolekce, nazvaná Pohádky bratří Grimmů, byla přeložena do neuvěřitelných 160 jazyků.

Dnes jsou nesmazatelnou součástí kultury a byly převedeny do téměř všech druhů médií - opery, filmu, rockové hudby, módy apod. Styl jejich psaní a struktura jejich příběhů ovlivňuje dětskou literaturu již více než století a má neuvěřitelný vliv na představivost filmařů.

Wilhelm Grimm zemřel roku 1859, jeho bratr ho přežil o 4 roky - stále však budou žít skrze své pohádky, které nesou jejich jméno a nesmazatelnou značku, kterou zanechali v lidských představách. O filmu
Bylo nebylo, žili byli dva pohlední, avšak diametrálně odlišní bratři - cynický Will a snílek Jake, kteří se stali známí jako bratři Grimmovi. Tito bratři putovali po zemi, sbírali a šířili pohádky - příběhy o nebezpečí a záhadách, které až do dnešní doby okouzlují a děsí lidi každého věku - příběhy o bitvách dobra a zla, konfrontace obyčejných lidí s nekonečnými báchorkami o strašidlech, záhadných netvorech a zlých čarodějnicích, při kterých vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Skutečně, bratři Grimmovi vytvořili historky, které mají za následek některé z nejdivočejších snů a nejtemnějších nočních můr na světě.

Terry Gilliam - režisér vizionář vytváří divoké dobrodružství legendárních pohádkářů, sourozenců, kteří jsou postaveni tváří v tvář zakleté vesnici, ve které se dějí ty nejdivočejší a nejneuvěřitelnější záhady. Do hlavních rolí obsadil dvě z nejcharismatičtějších hvězd dneška, Matta Damona a Heathe Ledgera. Herci dostali role, které jsou naprosto odlišné od čehokoliv, co dříve dělali - hrají bratry, kteří začínají jako podvodníci a neochotně se stanou hrdiny. "Pohádky jsou mým světem - světem fantazie a neobyčejných věcí," říká Terry Gilliam o tom, proč se rozhodl pustit do natáčení Kletby bratří Grimmů. Od začátku měl Gilliam na mysli skutečné životy bratří Grimmů a chtěl natočit film o nich dvou. Film, který by byl inspirován jejich veselými, děsivými a nekonečně přesvědčivými příběhy. Gilliam vysvětluje: "Dlužíme skutečným bratrům Grimmům mnoho díků za tento film, ale tento příběh není o jejich skutečných životech. Vlastně jsme vytvořili takovou pohádku o nich dvou, ve které se nejprve objevují jako veselí a hrdinští chlápci, kteří cestují od vesnice k vesnici a zbavují lidi trolů, čarodějnic a všech druhů neskutečných nočních můr - ale brzy zjistíme, že je to všechno je jen chytrá lest. Mezitím se Napoleonská armáda, která vtrhla do Německa, pokouší polapit tyto bratry a zamezit jejich počínání. Ale brzy jsou všichni lapeni do světa, který je naprosto totožný s tím z pohádek bratří Grimmů. Nakonec se pohádky stanou skutečností a skutečnost je propletena fantazií."

Gilliam vzdává hold velkoleposti i ďábelskosti dědictví bratří Grimmů a hravě do filmu zaplétá nejpopulárnější pohádky bratří Grimmů, které se čtou a jsou oblíbené po celém světě - Červená Karkulka, O perníkoví chaloupce, O Šípkové Růžence atd. "Ačkoliv existuje na stovky pohádek bratří Grimmů, chtěli jsme zůstat u těch, které skutečně rezonují v myslích diváků," říká Gilliam. Německo, přelom 18. a 19. století - pověry a mýty se bily s racionalismem a moderním myšlením. Byla to doba radikálních změn na dříve nepřístupném a původním německém venkově, když napoleonské armády vpadly do Německa - přinesli s sebou víru založenou na rozumu - Osvícenství. Když se Osvícenství střetlo se způsobem života založeném na bájích a starých příbězích, přeskočila jiskra - a to byl ten pobuřující konflikt, který chtěl Gilliam zachytit na plátně - jak bratři Grimmovi míří do vesnice v oblasti Marbaden a věří spíše v čarodějnice než v koně, kteří polykají děti. "Velice jsem se zajímal o ten velký konflikt mezi vírou v přízraky a myšlenkami Osvícenství, které byly až příliš strnulé ve svém vlastním nedostatku víry v cokoli záhadného," uvádí Gilliam. "Učinili jsme z toho skutečnou součást příběhu. A samozřejmě ten konflikt trvá až dodnes."

Srdcem příběhu jsou také pouta, která drží oba bratry dohromady - a něco je přetrhá. Will a Jacob Grimmovi jsou naprosto odlišní ve svých povahách a myšlenkách, avšak když dorazí do zakleté vesnice v Marbaden, stane se jejich společným zájmem jedna žena. "Jsou to dva bratři, kteří se mají navzájem rádi a zároveň občas jeden druhým opovrhují a mají velice napjatý bratrský vztah," říká Gilliam. "Will je hezčí - jakmile vstoupí do místnosti, všechny dívky se za ním otočí a on může mít kteroukoli chce. Jake je na druhou stranu polapen svojí vírou v pohádkové princezny a hledá dokonalou lásku. A Lena Heady, která hraje "zálesačku" Angeliku, je perfektní pro oba dva."

foto

28. srpna 2006 v 20:42 | pansyy |  Star Wars
2003 Kašlu na lásku (Down with Love)
2002 Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (Star Wars: Episode II - Attack of the Clones)
2001 Moulin Rouge
2001 Černý jestřáb sestřelen (Black Hawk Down)
Ewan McGregor
Fotky přidané uživateli

Hayden Christensen foto

28. srpna 2006 v 20:31 | pansyy |  Star Wars

Natalia Portman ---- Amidala Naberrie

28. srpna 2006 v 20:30 | pansyy |  Star Wars
Natalia Portman ---- Amidala Naberrie
datum narození:
09.06.1981
místo narození:
Jerusalem, Izrael
znamení:
Blíženec

Nataliina matka je žena v domácnosti se vztahem k umění a otec lékař. Po třech letech se celá rodina přestěhovala do New Yorku. Vyrůstala na Long Islandu, kde si ji objevil modelingový agent. Její první práce byla pro Luca Bessonse. Jejím prvním debutovým filmem byl ve 12-ti letech Leon (The Professional), kde ztvárnila roli dívky Mathildy . Po prvním úspěchu následovali další filmové role, za svůj herecký výkon byla oceněna cenou Young Star Awards.

Zahrála si nevlastní dceru Al Pacina v roce 1995 ve filmu "Heat", v další roli si opět zahrála dceru, tentokráte prezidenta (v roli Jacka Nicholsona) ve filmu "Mars útočí" (Mars Attacks). Další role byla ve filmové muzikální komedii Woodyho Allena "Všichni říkají miluji tě" (Everyone Says I Love You). Film se setkal s velkým ohlasem, na jednu stranu kladným a na druhou kritikou, celkově byl však úspěšný a Portman pokračuje ve svém tažení za slávou v již třetí významné roli ve filmu "Beautiful Girls" (1996). V tomto filmu ztvárnila roli Marty po boku herce Timothyho Huttona

Poté co odmítla dvě role "Lolita" a Williamemse Shakespeara "Romeo a Julie", si nakonec vybrala hlavní roli v jejím Broadwayovém debutu "The Diary of Anne Frank", kde zůstala do května 1998. Ve stejný rok zapůjčila svůj hlas do kresleného filmu "The Prince of Egypt". Její úspěch vyústil v trilogii Geoge Lukase Hvězdné Války ( Star wars ) ve kterých stvárnila nejprve královnu ( epizoda I) a poté senátorku (epizoda II) Amidalu/Padmé . V současné době se zapsala na Ivy League university a rozhodla si doplnit svoje vzdělání.
Filmografie:

2005 Star Wars: Episode III - Padmé Amidala Skywalker
2002 Star Wars: Epizoda II - Klony útočí /Star Wars: Episode II - Attack of the Clones/ - Senator Padmé Amidala
2001 Zoolander /Zoolander/
2001 Artoo-Detoo: Beneath the Dome (TV)
2000 Jdi za svým srdcem /Where the Heart Is/ - Novalee Nation
2000 VH1/Vogue Fashion Awards(TV)
2000 Film-Fest DVD: Issue 3 - Toronto (video)
1999 Stars of Star Wars: Interview s herci /Stars of Star Wars: The Interviews with the Cast/ (video)
1999 Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba /Star Wars: Episode I - The Phantom Menace/ - královna Amidala/ Padmé Naberrie
1999 Kdekoli, jen ne tady /Anywhere But Here/ - Ann August
1998 The Prince of Egypt (hlas)
1998 Hercules (TV seriál - hlas) - Mimi of the Gemini Twins
1996 Mars útočí! /Mars Attacks!/ - Taffy Dale
1996 Všichni říkají: Miluji tě /Everyone Says I Love You/ - Laura
1996 Nádherný holky /Beautiful Girls/ - Marty
1995 Nelítostný souboj /Heat/ - Lauren
1995 Developing - Nina
1994 Leon /Léon/ - Mathilda

Hayden Christensen ---- Anakin Skywalker

28. srpna 2006 v 20:26 | pansyy |  Star Wars
Hayden Christensen ---- Anakin Skywalker
datum narození:
19.04.1981
místo narození:
Vancouver, British Columbia, Kanada
znamení:
Beran
Hayden do doby než se objevil ve filmu George Lucasa "Star Wars: Episode II - Attack of the Clones" Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2000) v roli Anakina Skywalkera, byl poměrně neznámým hercem. Nikoliv však nezkušeným, za sebou měl již řadu televizních a filmových rolí.

Poprvé se objevil před kamerou v roce 1993 v televizním seriálu "Family Passions" v roli Skipa McDeereho. Následovalo mnoho rolí v televizních seriálech, televizních filmech a v několika celovečerních filmech. Jedním z úspěšnějších filmů byl "The Virgin Suicides" (1999) a televizním film Sabotáž "Freefall" (1999). Svůj největší úspěch před Star Wars byl v televizním seriálu "Higher Ground" (2000) společnosti Fox Family network's.

A pak to přišlo, role Anakina Skywalkera v absolutním trháku roku Star Wars: Epizoda II - Klony útočí "Star Wars: Episode II - Attack of the Clones" (2000), kde si zahrál po boku Ewana McGregora a Natalie Portmanové. Pro obsazení do role Anakina, režisér Lucas vybíral z takových herců jako jsou Ryan Phillippe, Jonathon Jackson a dokonce Leonardo DiCaprio, nakonec však vybral nováčka Haydena. Na rok 2005 je připraven třetí díl s názvem "Star Wars: Episode III", kde si zahraje roli Anakina Skywalkera a Lorda Dartha Vadera.
Filmografie:

2005 Star Wars: Episode III - Anakin Skywalker/Lord Darth Vader
2003 Nailed Right In
2003 Shattered Glass - Stephen Glass
2003 Eco-Challenge Fiji Islands (TV seriál) - sám sebe
2002 Star Wars: Epizoda II - Klony útočí /Star Wars: Episode II - Attack of the Clones/ - Anakin Skywalker
2001 Character Building: Inside Life as a House (video) -sám sebe
2001 From the Ground Up (video) - sám sebe
2001 R2-D2: Beneath the Dome (TV) - sám sebe
2001 The Making of 'Life as a House' (TV) - sám sebe
2001 Life as a House - Sam Monroe
2000 Trapped in a Purple Haze (TV) - Orin Krieg
2000 Higher Ground (TV seriál) - Scott Barringer
1999 The Virgin Suicides - Jake Hill Conley
1999 Sabotáž /Freefall/ (TV) - Patrick
1999 The Famous Jett Jackson (TV seriál) - Steve v epizodě: "Popularity"
1999 Are You Afraid in the Dark? (TV seriál) - Kirk v epizodě: "The Tale of Bigfoot Ridge"
1999 Real Kids, Real Adventures (TV seriál) - Eli Goodner v epizodě: "Paralyzed: The Eli Goodner Story"
1998 Strike! (1998) - Tinka's Date
1997 Goosebumps (TV seriál) - Zane v epizodě: "Night of the Living Dummy III (díl 1 a 2)"
1996 Forever Knight (TV seriál) - Andre v epizodě: "Fallen Idol"
1996 No Greater Love (TV) - Teddy Winfield
1995 Street Law - mladý John Ryan
1995 Harrison Bergeron (TV) - Eric
1995 Love and Betrayal: The Mia Farrow Story (TV) - Fletcher #2
1995 In the Mouth of Madness - Paper Boy
1993 Family Passions (TV seriál) - Skip McDeere

Ewan McGregor ---- Obi-Wan Kenobi

28. srpna 2006 v 20:22 | pansyy |  Star Wars
Ewan McGregor ---- Obi-Wan Kenobi
datum narození:
31.03.1971
místo narození:
Skotsko
znamení:
Beran
V šestnácti opustil střední školu v rodném Criffu, kde učil jeho otec a jeho bratr stal vzorným studentem roku. Toto rozhodnutí učinil, aby se dostal do místa, kde může mít příležitost se prosadit. Svou kariéru začínal v divadle v Perthu jako kulisák a dokonce si zde zahrál jako křoví ve hře Cesta do Indie. Po půl roce se přihlásil na dramatickou školu Guilghall School of Speach v Londýně, kam se přestěhoval. První filmovou roli si zahrál v televizní inscenaci "Lipstick of your Collar" (1993), pak přišla role v černé komedii Mělký hrob "Shallow Grave" (1994). První průlom a opravdový úspěch nastal, když hrál hlavní roli ve filmu Trainspotting - poslední zastávka "Trainspotting" (1996). Po natočení filmu se hned oženil a narodilo se mu již druhé dítě. Dalším úspěchem byl film Kniha snů "The Pillow Book" (1996), kde zaujal anglické publikum ožehavou scénou, v níž se ukázal zcela nahý.

V roce 1997 poprvé spolupracoval s Hollywoodem, nicméně natočená romantická komedie s Cameron Diaz Extra život "Life Less Ordinary" nebyl příliš úspěšný.

Opět významný úspěch získává za roli Obi-Wana Kenobiho ve sci-fi filmu Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba "Star Wars: Episode I - The Phantom Menace" (1999), kde si zahrála Natalie Portman. Mimo své herecké schopnosti prokázal velmi dobré pěvecké nadání v romantickém muzikálu "Moulin Rouge", po boku Nicole Kidman. Stejný rok si zahrál velitele roty Johna Grimese ve válečném dramatu Černý jestřáb sestřelen "Black Hawk Down", film s Joshem Hartnettem v hlavní roli. Po úspěšné první epizodě Star Wars se Ewan objevil také ve druhé epizodě Star Wars: Epizoda II - Klony útočí "Star Wars: Episode II - Attack of the Clones" a připravuje se na třetí pokračování "Star Wars: Episode III", které má být hotovo v roce 2005.
Filmografie:

2005 Star Wars: Episode III - generál Obi-Wan Kenobi
2003 Velká ryba /Big Fish/ - mladý Edward Bloom
2003 Borgia - Cesare Borgia
2003 Young Adam - Joe
2003 Kašlu na lásku /Down with Love/ - Catcher Block
2002 2002 MTV Movie Awards (TV) - sám sebe
2002 Star Wars: Epizoda II - Klony útočí /Star Wars: Episode II - Attack of the Clones/ - Obi-Wan Kenobi
2002 Nature (TV seriál) - sám sebe v epizodě:"The Polar Bears of Churchill with Ewan McGregor"
2002 Hollywood Greats (TV seriál) - sám sebe v epizodě:"Steve McQueen"
2001 Revealed with Jules Asner (TV seriál) - sám sebe
2001 Parkinson (TV seriál) - sám sebe
2001 The Night Club of Your Dreams: The Making of Moulin Rouge (TV) - sám sebe
2001 Černý jestřáb sestřelen /Black Hawk Down/ - Danny Grimes
2001 R2-D2: Beneath the Dome (TV) - sám sebe
2001 Moulin Rouge /Moulin Rouge!/ (zpěvák) - Christian
2000 Anno Domini
2000 Film-Fest DVD: Issue 3 - Toronto (video) - tulák
2000 Killing Priscilla (video) - sám sebe
2000 Welcome to Hollywood - sám sebe
2000 Nora (spoluproducent) - James Joyce
1999 Maska smrti /Eye of the Beholder/ - Stephen Wilson
1999 Makléř /Rogue Trader/ - Nick Leeson
1999 Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba /Star Wars: Episode I - The Phantom Menace/ - Obi-Wan Kenobi
1999 Comic Relief: The Record Breaker (TV) - sám sebe
1999 Historky z metra /Tube Tales/ (TV, režisér části "Bone")
1998 Desserts - Stroller
1998 Tichý hlas /Little Voice/ - Billy
1998 Sametová extáze /Velvet Goldmine/ - Curt Wild
1998 Hlídač mrtvých /Nightwatch/ - Martin
1997 Extra život /A Life Less Ordinary/ - Robert Lewis
1997 Polibek hada /The Serpent's Kiss/ - Meneer Chrome
1997 ER (TV seriál) - Duncan Stewart v epizodě:"The Long Way Around"
1996 Tales from the Crypt (TV seriál) - Ford v epizodě:"Cold War"
1996 Brassed Off - Andy
1996 Karaoke - mladý muž
1996 Emma /Emma/ - Frank Churchill
1996 Kniha snů /The Pillow Book/ - Jerome
1996 Trainspotting - poslední zastávka /Trainspotting/ - Mark 'Rent-boy' Renton
1995 Blue Juice - Dean Raymond
1995 Kavanagh QC (TV seriál) - David Armstrong v epizodě:"Nothing But The Truth"
1994 Doggin' Around (TV) - Tom Clayton
1994 Mělký hrob /Shallow Grave/ - Alex Law
1993 Being Human - Alvarez
1993 Family Style (TV) - Jimmy
1993 Scarlet & Black - Julien Sorel
1993 Lipstick on Your Collar (TV) - vojín Mick Hopper

Ewan McGregor

28. srpna 2006 v 20:18 | pansyy

Ewan


Divoky kočky - foto

28. srpna 2006 v 20:09 | pansyy |  Divoky kočky
SMS.CZ

Divoké kočky

28. srpna 2006 v 20:06 | pansyy |  Divoky kočky
Divoké kočky

Krátký popis
Hrdinkou dalšího z hollywoodských příběhů o Popelce se stala dvacetiletá Violet, která pracuje jako servírka v pizzerii v nudném zapadákově kdesi v New Jersey. Jednoho dne se však křehce vyhlížející blondýnka rozhodne (jako všechny Popelky) změnit svůj život - a odjede s kufrem, kytarou a kocourem do blízkého New Yorku, aby se prosadila jako autorka písní.

Režie David McNally Herci Piper Perabová, Adam Garcia, Maria Bellová, Izabella Miková, Melanie Lynskeyová, více...
Popis
Violet Sandfordová se chystá vyplnit si svůj dávný sen. Po vzoru své zesnulé maminky se chce stát uznávanou hudební skladatelkou. Ví ale, že z malého městečka Jižní Amboy, kde doposud žila, se jí to povede jen stěží. Odjíždí tedy přímo do centra amerického hudebního průmyslu, do New Yorku. Velkoměsto ji však nepřijme zrovna s otevřenou náručí. Gramofonové společnosti ji odmítají, navíc je hned druhý den vykradena a nezbude jí ani na skývu chleba. V té nejtěžší chvíli potká skupinu svérázných děvčat, které ji nepřímo nabídnou práci. Pokud na to bude mít, může se stát jednou z "kojotek" - ztřeštěných barmanek z divokého klubu Coyote Ugly, kde není nic nemožné. Violet je zpočátku jako hrom do police, ale brzy osvědčí svoje kvality. A stejně tak i muzikální talent. A kdo ví, zda se jí na její cestě nepodaří potkat i životní lásku.O natáčení
"Je to příběh o velkém snu," tvrdí producent filmu Divoké kočky Jerry Bruckheimer, který má na svém kontě takové hity jako Top Gun, Skála, Con Air a Armageddon. "A také o překážkách, které musíte překonat, než se dostanete jeho splnění nadosah. Pokud budete tvrdě pracovat a soustředíte se pouze na svůj cíl, dokážete nakonec cokoliv jste si předsevzali."
Pro svůj nový film si Jerry Bruckheimer vybral debutujícího režiséra Davida McNallyho, který patří k nejúspěšnějším světovým tvůrcům reklam a videoklipů. "Když dělám reklamní spot, musím myslet v atraktivních záběrech," vysvětluje režisér. "Celovečerní film je ale něco docela jiného. V reklamě mám 30 nebo možná 60 vteřin na upoutání divácké pozornosti a každý záběr má být pastva pro oči. Ve filmu musím u každého záběru přemýšlet o kontextu scény, o tom, jak bude na diváka působit vcelku. Celovečerní film není o promýšlení jednotlivých záběrů, ale o promýšlení celých scén." Předlohou pro scénář Giny Wendkosové byl článek v časopise GQ, na jehož základě vytvořila poutavý příběh o dívce, která se nebojí jít za svým snem. Podobné překážky jako filmová Violet museli tvůrci překonat při jejím hledání. Rozsáhlé konkursy na představitelku hlavní role probíhaly ve 20 velkých městech po celých Spojených státech a v Kanadě. Castingoví odborníci si dokonce nechali poslat videokazety až z Anglie a Skotska. Mezi tisíci nadějných uchazeček nakonec padla volba producenta a režiséra na půvabnou Piper Perabo, která měla za sebou pouze několik menších rolí. "Když jsem poprvé četla scénář," přiznává Piper, "zaskočilo mě kolik styčných bodů mám se svou postavou. Vždyť i já jsem vyrůstala v New Jersey a po přestěhování do New Yorku jsem pracovala v baru než jsem získala svou první roli." I když je Piper sama vynikající zpěvačkou, její pěvecký part ve filmu převzala populární popová hvězda LeAnn Rimes. Pro mnoho diváků bude určitě překvapením, že "postfeministický bar" Coyote Ugly v New Yorku skutečně existuje. Sídlí na 1st Avenue v srdci East Village a už deset let je každý večer nabitý k prasknutí. Filmový bar ovšem není jeho věrnou kopií, naopak je kompilací desítek podniků, jakousi esencí ideálního baru. Výtvarník filmu Jon Hutman při rešerších navštívil přes 120 barů po celých Spojených státech v New Yorku, Chicagu, New Orleansu, Austinu i jinde. "Prošel jsem také asi šedesát barů v Los Angeles, ale nenašel jsem v nich nic inspirativního," vzpomíná Hutman. "L.A. totiž nemá skutečnou barovou kulturu," dodává.O hercích
Piper Perabo
Svou první hlavní roli v Divokých kočkách získala jako vítězka rozsáhlých hereckých konkurzů, které proběhly ve Spojených státech i jinde ve světě.
Mladičká herečka má za sebou za sebou pouze několik menších rolí ve filmech Single Spaced, Whiteboys, Knuckleface Jones a naposledy The Adventures of Rocky& Bullwinkle, kde se objevila po boku Roberta De Nira, Rene Ruso a Jasona Alexandera. Rodačka z Toms River v New Jersey absolvovala Ohio University a v současné době žije v New Yorku.
Adam Garcia
Původem z Austrálie odstartoval svou hvězdnou kariéru jako muzikálový herec v londýnském nastudování "Horečky sobotní noci". Díky úspěchu muzikálu získal v Austrálii svou první hlavní roli ve filmu Bootmen a v současné době natáčí v režii Penny Marshallové snímek Riding in Cars With Boys, v němž je partnerem Drew Barrymoreové.
Adam Garcia je rodák ze Sydney. Od dětství navštěvoval prestižní taneční školu Capital Dance Studio a velmi záhy debutoval na divadelním jevišti v "Hot Shoe Shuffle". Při zájezdu show do Evropy zůstal v Londýně a brzy byl obsazen do "Pomády". Díky svým hereckým i pěveckým schopnostem pak získal hlavní roli v mimořádně úspěšné "Horečce sobotní noci".
John Goodman
Patří se svou nepřehlédnutelnou vizáží dobráckého hromotluka k nejvýraznějším představitelům vedlejších rolí v americkém filmu. K těm nejpamátnějším patří jeho postavy z filmů bratří Coenů - uprchlý trestanec ze Zmatků v Arizoně, sympatický vrah z Bartona Finka a zmatkářský kámoš hlavního hrdiny z komedie Big Lebowski.
Rodák ze St. Louis, který studoval na Southwest Missouri State University, začínal na konci 70. let na off-broadwayských divadelních scénách. Ve filmu i v televizi dokázal Goodman s úspěchem střídat vážné a komediální role. Z televizních obrazovek si ho určitě pamatujeme jako manžela svérázné hrdinky v klasickém sitcomu "Roseanne",na druhou stranu byl dvakrát nominován na cenu Emmy za role v televizním přepisu hry Tennessee Williamse "Tramvaj do stanice Touha" a ve filmu "Královská ryba" Z jeho četných celovečerních filmů připomeňme tituly Flintstoneovi, Včera narození, Babe, Král Ralph, Pidilidi, Blues Brothers 2000, nebo Počítání mrtvých.
O tvůrcích
David McNally
Divoké kočky jsou filmovým debutem úspěšného režiséra reklam a videoklipů, jehož spoty získaly řadu ocenění. McNally se měl stát původně inženýrem, ale z vysoké školy záhy odešel. Absolvoval turné s populární kanadskou kapelou The Pinups, založil si vlastní grafické studio a pro módní společnost Le Chateau produkoval a natáčel fashion klipy. Jejich úspěch přivedl mladého tvůrce k režírování videoklipů (např. Celine Dion) a záhy i k první reklamě. V současné době připravuje pro producenta Jerryho Bruckheimera svůj druhý celovečerní film, akční komedii Down and Under.Jerry Bruckheimer
Stojí za filmovými hity jako Flashdance, Policajt v Beverly Hills, Top Gun, Nebezpečné myšlenky, Krvavý příliv, Skála, Con Air, Armageddon, Nepřítel státu - které celosvětově utržily z prodeje vstupenek a videokazet více než 3 miliardy dolarů.
Jerry Bruckheimer, rodák z Detroitu, je synem chudých německých imigrantů. Už od dětství byl fascinován filmem a věnoval se fotografování, za které získal ve 14 letech prestižní ceny National Scholastic Award a Special Kodak Award. Po vystudování University of Arizona pracoval v detroitské reklamní agentuře, kde se z podatelny vypracoval až na producenta a art-directora. Mnoho televizních reklam, které produkoval, získalo ceny na Mezinárodním festivalu reklamy v Cannes. Od roku 1983, kdy společně s Donem Simpsonem produkoval filmový hit Flashdance, patří většina jeho projektů k divácky mimořádně úspěšným filmům. Se svým partnerem Donem Simpsonem spolupracoval až do jeho smrti v roce 1996.
V našich kinech by naposledy uveden Bruckheimerův automobilový hit 60 sekund s Nicolasem Cagem v hlavní roli.

Asterix & Obelix: Mise Kleopatra

26. srpna 2006 v 19:28 | pansyy |  Asterix a Obelix

Asterix & Obelix: Mise Kleopatra


Země původu:Francie,NěmeckoRok:2001
Typ filmu:dobrodružná komedieDélka filmu:111 minut
Scénář:Alain Chabat podle comicsu Goscinnyho a UderzaRežie:Alain Chabat
Hrají:Christian Clavier, Gérard Depardieu, Monica Bellucci, Alain Chabat, Jamel Debbouze, Claude Rich, Gérard Darmon,Hudba:Philippe Chany
Vhodnost:
Už jednou s námi byli a dokázali nás docela pořádně pobavit. A protože všude na světě platí producentská zásada "dojme, dokud to jde!", scénáristé sedli a napsali pokračování založené na proslaveném comicsu. Roku 52 před naším letopočtem se Egyptská říše, kdysi kolos mezi všemi, nachází pod nadvládou Impéria Romana a Kleopatra s Caesarem utuží přátelské svazky … v ložnici. Ani to ale nemá vliv na skutečnosti, že Caesar se o Egypťanech vyjadřuje poněkud neuctivě. Kleopatře dochází trpělivost, a proto navrhne Ceasarovi zajímavou sázku. Pokud za 3 měsíce vybudují Egypťané přepychový palác, Caesar se přede všemi omluví za všechny nevhodné poznámky a označí Egypťany za největší národ mezi všemi. Nápad královny je jedna věc, uskutečnění druhá. Za tři měsíce se totiž tento úkol nedá stihnout. Hlavní architekt Numerobis to ví až moc dobře, pokud totiž prošvihne termín, skončí v Nilu jako potrava pro lačné krokodýly. Numerobis si pamatuje, že kdesi v Galii vaří druidové speciální nápoj, který dokáže znásobit lidské síly. Nebylo by špatné, kdyby se takový nápoj objevil i v nilské deltě. A tak se Numerobis vydává na cestu do Galie a prvního, na koho narazí, jsou naši staří známí Asterix a Obelix. Přesvědčit je a druida Panoramixe, aby se vydali do Egypta nebude zase tak těžké, provést nějakou kulišárnu Římanům mají naši hrdinové v popisu práce. Ale pozor, ne každý v Egyptě se snaží stavbu zrealizovat, část lidí kolem lstivého Amonbofise kuje vlastní pikle… Zatímco v jedničce měl film jakous takous strukturu, dvojka na něco takového zvysoka kašle. Pokud to někomu vadí, neměl by do kina chodit. Pokud ne, dočkáte se bláznivin, které tvůrci filmu slepili dohromady jen proto, aby to všechno vypadalo komicky a zábavně. Herci se patrně mohli strhat smíchy a část toho přenášejí na diváka. Film ignoruje logiku a připomíná šílenou show, která za velké peníze vznikla ve francouzských končinách. Není pochyb, že v zemi svého vzniku se obecenstvo bavilo skvěle, vždyť přítomnost Christiana Claviera a Gérarda Depardieu v hlavních rolích slibuje mnohé. Pokud máte rádi blbiny a jste ochotni dokonale vypnout, potom vám garantuji, že jako rodinný snímek je tento počin ideálně strávenou necelou dvouhodinovkou v kině.
Fotky slíbené:
Asterix & Obelix: Mise Kleopatra
Asterix & Obelix: Mise Kleopatra
Asterix & Obelix: Mise Kleopatra
Asterix & Obelix: Mise Kleopatra

Příběh žraloka

26. srpna 2006 v 19:24 | pansyy |  Příběh žraloka

Příběh žraloka

Příběh žraloka - Shark Tale
Motto: Za každou malou rybou hledejte velkou lež
Rok výroby: 2004
Popis: Oscar, malá rybka, která samou upovídaností pusu nezavře, má ctižádost pohybovat se v nejvyšších společenských vrstvách. Lennymu, velkému bílému žralokovi, způsobila citlivá povaha životní problém, který drží ve velké tajnosti: je totiž vegetarián. Poté, co pravda vyjde najevo, stane se Oscar následkem velké lži pochybným hrdinou. Přesto se právě tehdy Oscar a Lenny stanou dobrými přáteli.

Ve filmu PŘÍBĚH ŽRALOKA propůjčili figurkám hlasy známí herci: Will Smith Oscarovi - podvodníčkovi, kterému se až doteď vždy podařilo vyklouznout z nesnází, Robert De Niro Donu Linovi, velkému bílému žralokovi, který zaujímá nejvyšší postavení v potravinovém řetězci na Útesu; Renée Zellwegerová mluví za krásnou andělskou rybu Angie, která skrývá Oscarovo tajemství, Angelina Jolie dala hlas femme fatale Lole, dračí rybě, která využívá své ženské půvaby k získání všeho, co si přeje, Jack Black mluví roli velkého bílého žraloka Lennyho - syna Dona Lina, který je tajným vegetariánem, a režisér Martin Scorsese hovoří za Sykese, nadutou velkou rybu, jež je plná ohně a nikdy nevynechá příležitost někoho pomluvit. V českém dabingu propůjčili své hlasy hlavním hrdinům Aleš Háma (Oscar), Bohuslav Kalva (Don Lino), Hana Ševčíková (Angie), Filip Jančík (Lenny), Marcela Kyselová (Lola), Libor Hruška (Sykes), Martin Janouš (Ernie), Hynek Dřízhal (Bernie) a Petr Gelnar Frankie).

Film režíroval Vicky Jenson, Bibo Bergeron a Bob Letterman podle scénáře Michaela J. Wilsona a Boba Lettermana.Producenty jsou Bill Damaschke, Janet Healyová a Alison Lyon Seganová spolu s koproducentem Jeffreym Katzenbergem.
Režie: Vicky Jenson, Bibo Bergeron
Hrají: Phil LaMarr , Michael Imperioli , Jack (I) Black

Vše

26. srpna 2006 v 17:36 | pansyy

Sáčky se solí

Teplý sáček se solí přiložený na ucho zmírňuje bolesti v uších a způsobuje, že bolestivé otoky ustávají. Naplňte malý bavlněný pytlík solí a nahřejte jej v troubě. Několikrát denně si jej přidržujte na uchu pokud možno horký. K léčbě otoků se sůl nejprve opraží na pánvi a pak se naplní do sáčků. Ty se pak teplé přiloží na bolestivé místo.

Slaný peeling

Peeling pomocí soli se postará o hladkou a jemnou pleť. Po osprchování si ještě vlhkou kůži lehce třeme hrubou mořskou solí. Tvář vynecháme. Poté se osprchujeme vlažnou vodou. Šupinatá kůže se ještě lépe uvolní, když smícháme sůl s olivovým olejem v poměru 2:1 a třeme si tělo touto směsí.

Slaná koupel chodidel

Teplá koupel chodidel podporuje prokrvení pokožky. Tento efekt se ještě zesiluje přidání soli ( g soli rozpustíme v litru vody). Teplota vody by neměla překročit 37°C.
Zkuste následující variantu koupele chodidel ve slané vodě, když cítíte, že jste nachlazení: Dejte do vany s teplou vodou hrst soli. Voda by měla sahat jen ke kotníkům. Za 10 minut nohy lehce osušte a do chodidel vtírejte cibuli, kterou jste předtím rozpůlili. Natáhněte si vlněné ponožky a pak do postele.
Studená koupel chodidel pomáhá, když máme unavené a oteklé nohy. Když se po ní začneme pohybovat, působí osvěžujícím způsobem. Jdeme-li potom hned do postele, má uklidňující účinky.

Kyselý med

Směs z následujících složek: 30 g mořské soli, 100 ml octa, 200 ml vody a 300 g medu. Pomáhá jako kloktadlo při bolestech v krku. Kyselý med se nechá vzkypět a pak se naplní do sklenic, v nichž se směs nechá pomalu vychladnout.

Slaný olivový olej

Starý domácí recept na mírné popáleniny. Olivový olej a sůl se smíchají v poměru 3:1 a natřou se na bolavé místo. Pozor: Používáme jen u mírných popálenin, ale nikdy na otevřené rány! Tento prostředek zabraňuje vzniku skvrn z popálení.

Nápoj ze slané vody

Vhodný prostředek k vyvolání zvracení, když jsme snědli něco špatného. Žaludek se bouří asi od tříprocentní koncentraci soli ve vodě.

Slaný ocet

Starý domácí prostředek proti bradavicím. Smíchejte polévkovou lžíci soli s polévkovou lžící octa. Touto směsí několikrát denně poklepávejte bradavice.
Slaný ocet doporučoval Dioskurides na teplé obklady v případě vředů, pokousání od zvířat a bodnutí hmyzem.

Žvýkání soli

Tento recept pochází z čínské lidové medicíny. Každé ráno převalujte mezi zuby hrubozrnou sůl (asi jednu čajovou lžičku) smíchanou s malým množstvím vody, a to tak dlouho, až už neucítíte mezi zubama žádná zrníčka. Pomáhá to proti krvácení z dásní a paradentóze. Zubní sůl se dnes dá koupit v každé lékárně.

Slané obklady

Slané obklady doporučuje řecký lékař Dioskurides na špatně se hojící rány, vředy a otoky. Čistý bavlněný nebo lněný hadřík se ponoří do teplé slané vody, dobře se vyždímá a přiloží na postižené místo.

Mořská voda s medem

Mořskou vodu s medem doporučoval řecký lékař Dioskurides jako projímadlo. Smíchal dva díly převařené mořské vody s jedním dílem medu, naplnil jimi nádobu a směs nechal stát na slunci. Tehdy byla mořská voda ještě čistější. Dnes se doporučuje - místo pravé mořské vody - tříprocentní solný roztok smíchaný s medem v poměru 2:1.

Jin a Jang

24. března 2006 13:19 | Čínská medicína
Princip jin a jang je základem všech aspektů čínské filozofie a medicíny. Představuje chápání světa, které se od západní filozofie liší, přesto umožňuje hluboké pochopení člověka a jeho životního prosředí i jejich vzájemných vztahů. Kvality jin a jang jsou základem všeho bytí. Symbolizují dualitu, jak je přítomna v našem každodenním životě. Čínská medicína je proto účinná, protože představuje na základě totoho myšlenkového bohatství celostní přístup s celostním pohledem na člověka a kosmos, a proto je mnohostranně použitelná.
Jin a jang by měly být v rovnováze. Jestliže jeden nebo druhý aspekt na ůkor potřebné bipolarity převáží, je harmonie narušena. Na Západě se zdůrazňují především " mužské" jangové vlastnosti, schopnost prosadit se a výkonnost. Bez " ženského" jinového vyrovnání citlivostí a zakořeněním se stáváme agresivní, ziskuchtivý a prchliví ( pojmy " ženský" a " mužský" ovšem v žádném případě neznamenají nějaké morální hodnocení ) Čínské přísloví praví: jang bez jin je jako kůň bez uzdy, jin bez jangu ja studené a chudé. Protože jsou na sobě neoddělitelně závislé, jsou i stejně hodnotné, jak působivě ukazuje jejich symbol. To znamená, že se musejí nutně projevit i chorobné symptomy.Známý symbol, který je zde vyobrazen, ukazuje neoddělitelnost a vzájemnou závislost jin a jang: v žádné životní situaci se nesetkáme jen s jedním z těchto principů. Všechny věci ve vesmíru jsou spolu propojeny a mění se v neustálé vzájemné hře obou těchto pólů.
PARALELY K JIN A JANG
Jin: tělesné, látka, struktura, sestup, dole, studené, ženské, pasivní, stahování, vnitřní, země, voda.
Jang: netělesné, energie, funkce, vzestup, nahoře, horké, mužské, aktivní, rozšiřování, vnější, nebe, oheň.

Cviční- Čištění

24. března 2006 13:18 | Čínská medicína
ČIŠTĚNÍ
Rozpouštění pěti elementů
· Odstraňte negativní energii - pečujte o "dobrotu"
Rozpouštění Pěti elementů patří k "vnitřní alchymii" a je to ten aspekt čchi-kungu, který se zabývá "vnitřní proměnou". Toto cvičení odstraňuje negativní energii pěti hlavních emocí strachu, úzkosti, hněvu, žalu a starosti z pěti orgánů a čistí je, je to základ péče o pět organických ctností, které všechny dohromady tvoří "dobro".
· Posaďte se pohodlně a uvolněně, zavřete oči a uklidněte svého ducha. Soustřeďte se na pupek, nakreslete si pa-kua a soustřeďte v něm energii. Nyní tam můžete pět elementů očistit a rozpustit, projděte orgány podle návodu.
Soustřeďte opět svou pozornost na orgán. Vyvolejte si příslušnou ctnost a naplňte jí orgány v tomto pořadí šen (tvoření orgánů): "dobrota (ledviny), mírnost (játra), čest a úcta (srdce), spravedlnost (slezina) a slušnost (plíce). To je základ pro vyšší cvičení.
1. ZBAVTE LEDVINY ÚZKOSTI
o Soustřeďte se na ledviny.
o Negativními emocemi tu jsou strach, zaujatost, paranoia.
o Uvědomte si kvalitu čchi ledvin, vytáhněte ji a uvolněte z nich jako chladnou, tmavou energii strachu. Energii strachu přeneste z ledvin do pa-kua na svém pupku a nechte ji tam
1. OSVOBOĎTE SRDCE OD STRACHU
· Zaměřte svou pozornost na srdce (a osrdečník - perikard).
· Negativní emoce jsou strach, spěch, netrpělivost.
· S pomocí svého ducha vytáhněte ze srdce horkou, rudou energii strachu, umístěte ji do pa-kua u svého pupku a nechte ji tam.
1. ROZPUŠTĚNÍ ÚZKOSTI V PA-KUA
· Aktivujte nyní pa-kua jako vír energie. Měli byste cítit, jak se úzkosti mísí a štěpí na své pročištěné součásti, stejně jako se jed může rozštěpit na neškodné molekuly. Sledujte, jakým způsobem ucítíte svou očištěnou energii.
1. OSVOBOZENÍ JATER OD HNĚVU
· Soustřeďte se na játra.
· Negativní emoce jsou hněv, frustrace a zášť.
· Měli byste ucítit, jak z jater odchází a uvolňuje se teplá a zelená energie hněvu. Přeneste ji z jater do pa-kua u svého pupku a nechte ji tam.
1. OSVOBOZENÍ PLIC OD ŽALU
· Soustřeďte se na plíce.
· Negativní tu je žal, smutek a pocity ztráty.
· Prociťte, jak ke z plic vytahována chladná bílá energie žalu a jak se uvolňuje. Odstraňte ji z plic do pa-kua na pupku a nechte ji tam.
1. ROZPUŠTĚNÍ HNĚVU A ŽALU V PA-KUA
· Aktivujte nyní pa-kua jako vír energie. Měli byste cítit, jak se hněv a žal vzájemně mísí a štěpí na své pročištěné součásti a zbavují všeho negativního.
1. OSVOBOZENÍ SLEZINY OD STAROSTÍ
· Soustřeďte se na slezinu.
· Negativní tu jsou starost, nadměrný soucit a nemírná útrpnost.
· Měli byste ucítit, jak mírná žlutá energie starostí
· odchází ze sleziny a uvolňuje se. Přeneste ji ze sleziny do pa-kua na pupku a nechte ji tam.
1. ROZPUŠTĚNÍ STAROSTI V PA-KUA
· Aktivujte nyní pa-kua jako vír energie. Měli byste cítit, jak se starost rozkládá na své očištěné součásti, které jsou neškodné. Sledujte při tom své pocity.
1. HARMONIZACE ENERGIE
· Vraťte se zpět do svého srdce a vyneste z něj kapku radosti a lásky do pa-kua, abyste očištěnou energii harmonizovali.

Numerologie

26. srpna 2006 v 17:33 | pansyy

Numerologie - význam čísel

· JEDNA :
je číslice jednoty a počátků, číslo Stvořitele. Je také i prvním mužským číslem, které se částečně odvozuje od falického tvaru číslice, částečně od silného tvořivého charakteru. Je symbolem fyzické a mentální aktivity.
V souvislosti s osobností člověka reprezentuje číslo 1 vůdcovství, organizační schopnosti a ambice. Lidé mající převahu čísel 1 jsou rození vůdci, nositelé ideálů, dobří organizátoři, schopní své myšlenky prosadit. Jsou individualisté, špatně snášejí podřízenost kolektivu.
DVĚ :
Podle dualistické víry svádí dobrý bůh nepřetržitý souboj s bohem zla. Jestliže číslo 1 reprezentuje Stvořitele, pak 2 musí zastupovat zlo, nebo chcete-li, ďábla. Ovšem základní charakteristikou tohoto čísla je jeho ženský princip, který v sobě obsahuje pasivitu, poddajnost a podřízenost. V sexuální terminologii tvar dvou vertikálních linií, římské číslo II, představuje vagínu, vhodnou pro číslo I , penis.
Lidé s převažujícím číslem 2 stojí v přímé opozici číslu 1. Raději následují, než vedou. Velmi dobře pracují v kolektivu, mohou být i servilní, jejich přirozená jemnost se může projevovat jako ostýchavost nebo dokonce slabost.
Tito lidé vás budou o svém názoru spíše jemně přesvědčovat, než ho vnucovat. Jsou to diplomaté, schopní vystupovat jako úspěšní smírčí soudci mezi dvěma znepřátelenými stranami.
TŘI :
Toto je tzv. rozmnožovací číslice, jednak tvarově připomínající mužské genitálie a sexuální spojení, jednak součet číslic 1 a 2, mužský a ženský princip, dá číslo 3, tedy potomka Geometricky vzato je číslo 1 bod, číslo 2 přímka a číslo 3 první jednoduchý geometrický tvar, trojúhelník. Trojúhelník s vrcholem nahoru reprezentuje mužskou sexualitu a oheň, trojúhelník s vrcholem dolů zastupuje sexualitu ženskou a vodu. Jde o svaté číslo - číslo svaté Trojice. Je také počtem božího trigonu v keltském náboženství a hinduismu.
Lidé s převahou čísla 3 jsou aktivní, harmoničtí a jsou skvělí milovníci. Snaží se uvést do souladu čísla 1 a 2 v perfektní a plodné číslo 3. Jsou mnohostranní , společenští a pro ostatní sexuálně přitažlivý. Sami se o sexuální stránku života zajímají. Výborně komunikují, i když je ostatní někdy mohou považovat za povrchní.
ČTYŘI :
Toto je číslo materie, které přináší extrémní stabilitu a solidnost. Číslice se obvykle spojuje s nemněnými jevy jako 4 roční doby, 4 základní elementy nebo 4 světové strany. Čtyřstranný základ krychle reprezentuje v magické geometrii a architektuře stabilitu a pevnost.
U lidí toto číslo zastupuje stálost. I když je stálost v životě významná vlastnost, někdy může být i nepružná a nudná. Lidé s převažující číslicí 4 dokážou tvrdě pracovat a v zaměstnání jsou úspěšní, zejména v oblastech plánování, organizace a administrativy ale v jejich činnosti nejspíš nebude příliš tvůrčího nadšení.Nekonvenčnost a podnětnost není sice jejich silná stránka, ale společnost se bez jejich stálosti neobejde.
PĚT :
Živé a vzrušující je číslo 5. Pět lidských smyslů, 4 lidské údy a hlava tvoří pět základních částí těla odpoutaných od torza. Číslo 5 je číslicí země, přírody a okultismu - pět spojených bodů vytváří hvězdu nebo pentagram, který užívají novodobý pohané a který v sobě zahrnuje ideály člověka a přírody. 5 má také svou sexuální stránku - 3 zastupuje mužský princip a 2 princip ženský.
Lidé s převahou čísla 5 se vyznačují živostí a neúnavností, chtějí zkusit vše, ale u ničeho dlouho nevydrží. Jsou bystří a temperamentní, milují změny a výzvy. Rádi riskují a jsou neuvážení. Tito lidé jsou progresivní a nekonformní, mají rádi vzrušení, zejména sexuální. Musí mít pocit volnosti, jsou nestálí a nespolehliví.
ŠEST :
Je jediným z nejvíce harmonických čísel. Matematicky i symbolicky jsou vztahy 2 x 3 i 1 + 2 + 3 velmi dobře vyvážené. Šestka je číslem Stvoření ( 6 dní) , číslem harmonického sexuálního spojení - trojúhelník s vrcholem nahoře ( mužský princip ) je spojený s trojúhelníkem s vrcholem dole ( ženský princip ) v šesticípou hvězdu. Šestka je typicky ženským číslem a vyjádřením svazku 2 x 3. Reprezentuje pečovatelský přístup ženy - jistotu, vřelost, vytrvalost a stálost a všechny aspekty mateřství.
Lidé s převahou čísla 6 jsou domácky založení. Milují teplo a bezpečí rodiny. Jsou loajální, harmoničtí, přátelští a zodpovědní, občas mohou být samolibí. Mají sklony se vměšovat do záležitostí druhých a věří, že všechno vědí nejlépe.
SEDM :
Je jedna z nejvíce posvátných a magických číslic. V křesťanském náboženství i v judaismu Bůh stvořil zemi za 6 dní a sedmý odpočíval, čímž vznikl sedmidenní týden. Duha má 7 barev, stojí sedm sloupů moudrosti a známe 7 divů světa.
Lidé s převahou čísla 7 jsou přemýšliví, mají předpoklady osvojit si různá neortodoxní náboženství a zabývat se mystikou. Jsou to uzavření individualisté či samotáři, často intelektuálové, kteří mají problémy zapadnout do společnosti. Z tohoto důvodu je ostatní považují za chladné a odtažité, což dotyčným na druhou stranu ani příliš nevadí. Lidé s číslem 7 si plně vystačí sami se sebou a nehodí se povahově pro týmovou práci. Realita a radosti života je moc nezajímají, jsou to snílkové, kteří žijí ve vlastní fantazii a dávají přednost vysněným představám.
OSM :
"Zemité" číslo 4 se v číslici 8 násobí. Jde o číslo praktických zájmů. Pokud se oprostíme od materie, můžeme říci, že osm je číslicí nekonečna a také bránou do příštího života. V buddhismu značí 8 cestu vedoucí od tělesného života.
V numerologii číslo 8 představuje naopak upoutání člověka k materii a praktičnosti. Lidé s převahou čísla 8 jsou materialisté, pracovní dříči a umínění vytrvalci. Jsou skvělí obchodníci, mají rádi systematičnost a mají přirozený talent vydělat velké peníze. Nicméně, co získají, mohou i ztratit, mohou být materiálně úspěšní i neúspěšní. Lidé s číslem 8 jsou ambiciózní a za svým cílem půjdou zřejmě nemilosrdně.
DEVĚT :
Výsledkem násobení čísel 3 x 3 je extrémně silné číslo 9. Je to nejvyšší liché číslo ve stupnici numerologie a reprezentuje částečně úspěch, částečně i naplnění. Bývá spojováno s těhotenstvím, jak pro odpovídající počet měsíců, tak pro oblý tvar těla. Je rovněž číslem iniciace - přechodu z nižšího stupně do vyššího.
Lidé s převažujícím číslem 9 jsou zpravidla úspěšní. Mají zářné, vysoké ideály, které se snaží veškerou energií prosazovat, ať to stojí, co to stojí. Jsou neobyčejně tvořiví a mají umělecký talent a neotřelé nápady. O své výjimečnosti dobře vědí. Ačkoliv jsou na své schopnosti pyšní a milují obdiv a pochvaly, úspěchy se nehonosí
JEDENÁCT :
Je číslicí zjevení a vnitřního zraku. Lidé s převažujícím číslem 11 spoléhají na svou intuici, jsou ale praktičtí. Bývají nekonvenční, ale rovněž citliví. Jelikož je číslicí jedenáct součet dvou jedniček 2, mají tito lidé množství vlastností, které zastupuje právě číslice 2 . Nicméně, 11 v sobě obsahuje také atributy čísla 1 . Z toho vyplývá, že lidé s číslem 11 často nevědí, zda jsou sami rodilí vůdci, či se raději nechají někým vést.
DVACET DVA :
Je významné číslo kabaly - deset bodů na Stromě života spojují dvacet dvě cesty. Hebrejská abeceda má 22 písmen 22 je karet v tarotové " Velké arkáně". Jedná se o číslo završení a dokonalosti. Lidé s převahou čísla 22 rádi drží život pevně v rukou. Číslo 22 lze redukovat na číslici 4 ( 2 + 2 ), ale lidé typu 22 jsou silnější a jejich pozitivní rysy jsou mnohem výraznější než u čísla 4.

Praha...

26. srpna 2006 v 17:32 | pansyy

Praha

Věc:Služba lidstvu
Na základě obdržení minulého sčítání lidí ve vašem bydlišti bylo konstatováno, že jste dosáhla patřičného věku zhýralosti a velké ohyzdnosti, takže narušujete průběh akce:" za Prahu nejkrásnější" a protože o vás lidstvo nestojí a společnost od vás nic neočekává, vyzíváme vás! Ne, požadujeme po vás, abyste se dostavila do týdne na základě obdržení tohoto výměru do Krematoria Strašnice.
A přihlásila se u pece číslo 3, za účelem zpopelnění vaší trapné postavy, poněvadž svým zjevem popuzujete ostatní občany. Jste povinen na sebou přinést tento výměr:
- občanskou legitimaci
- vysvědčení o bezinfekčnosti
- vozík palivového dříví
- kbelík uhlí, černého nikoliv mour
- 1 litr petroleje
- 1 kostku tuku nebo litr oleje, pokud jste vysušena, aby se vaše kostra nepřipekla. Výdaje za úřední výkon činní 500 Kč., v případě že byste propadla roštem, započítáváme 120 Kč. za vybrání popela. V případě, že budete souhlasit, aby se vašeho popela využilo ke hnojení,jestliže bude nezávadný, poskytujeme slevu 24Kč. za 1 Kg popela.Pokud bude možno využít popela k čištění předmětů, poskytujeme slevu 9 Kč za 1 Kg popela. Dále vám s okamžitou platností zakazujeme používat alkoholických nápojů s výjimkou osmistupňového piva, aby k výbuchu při spalování.Trpíte-li vodnatostí mozku, jste povinen na na tuto skutečnost upozornit obsluhujícího pece, aby nedošlo k uhašení ohně.Dobře si umyjte nohy, aby jste nenarušila vážnost celého obřadu. Zlaté zuby vám vyrazíme předem a zdarma. Jste li drobnější postavy mohl by vás vrátný vykouřit v dýmce za slevu 45 Kč, při zachování veškeré tajnosti.
Upozornění: při vstupu do Krematoria se chovejte slušně, nehlučte, zařaďte se do fronty, neplivejte na zem a nepředbíhejte, na každého se dostane!
S úctou vaše Krematorium.

Beauty

26. srpna 2006 v 17:31 | pansyy
MED PRO SAMETOVOU PLEŤ :
Med je skutečně výborný tip! Dělá pleť jemnou a sametově hladkou.
Jak na to: Smíchej dvě lžíce tvarohu, jednu lžíci medu a žloutek. Směs si prsty nebo mašlovačkou rozetři na obličej (oči vynechej), krk a dekolt a nech ji 20 minut působit. Potom masku opatrně odstraň pomocí kosmetických ubrousků a zbytek smyj vlažnou vodou.
UKLIDŇUJÍCÍ OBKLADY :
Jak na to: Smíchej dvě čajové lžičky kořenu lékořice s půl litrem vody a pět minut provař, odvar pak nech zchladnout. V připraveném roztoku namoč gázu a přikládej ji na obličej.
Potřebuješ:
· 1 hrst kostek ledu nebo 1 citron.
Jak na to: Zkus se překonat a několik minut si kostkami ledu přejížděj přes dekolt a prsa. Působením chladu se stáhnou kožní póry, povzbudí se krevní oběh, a pokožka tak bude pevnější a krásně narůžovělá. Pokud si na to přece jenom netroufáš, vyzkoušej citrónový obklad. Citron nakrájej na kolečka a ta polož na prsa a dekolt. Zhruba po pěti minutách je sundej a dekolt opláchni studenou vodou. Kyselina citrónová perfektně zpevňuje a rozjasňuje pokožku.
pokožka na ruce si zaslouží dokonalou péči! Časté mytí a horké počasí jí dávají pěkně zabrat, a proto bývá vysušená a hrubá. Vyzkoušet můžeš tenhle vynikající peeling ze soli z Mrtvého moře a oleje. Sůl odstraní odumřelé buňky, olej pokožku zregeneruje.
Potřeby:
· sůl z mrtvého moře
· olivový olej
Jak na to: smíchej 1 polévkovou lžíci soli z mrtvého moře a 1 polévkovou lžíci olivového oleje. Směs nanes do dlaní a asi 2 minuty je vtírej do rukou. Ruce potom opláchni vlažnou vodou.
Probudí suchou a unavenou pokožku.
Potřebuješ:
· 1 lžíci avokádového oleje (v obchodech s přírodní kosmetikou)
· 1 lžíce oleje z pšeničných klíčků ( v obchodech se zdravou výživou)
· 1 lžíce mrkvové šťávy
· 1 lžíce smetany
Jak na to: Smíchej olejíčky, přidej šťávu a smetanu. Pomocí štětce nanes na dekolt. Zbytek masky po 20 minutách smyj houbičkou.

MIB 2 foto

23. srpna 2006 v 19:53 | pansyy |  Muži v černém 2


MIB 2

23. srpna 2006 v 19:51 | pansyy |  Muži v černém 2
Zatímco agentu Jayovi připadá existence tajné organizace monitorující mimozemský život zcela logická, Kay se k situaci staví značně nechápavě. "Co se týče jeho práce na poštovním úřadě, nešli jsme do žádných velkých detailů," říká o Kayovi jeho představitel Tommy Lee Jones. "Ale už na první pohled je jasné, že není úplně spokojen. Je sice dobrý pošťák a lidé z jeho města jej mají rádi, ale on sám není stoprocentně šťastný. Popravdě řečeno - já sám jsem nikdy neuralizován nebyl, ale předpokládám, že po této proceduře má člověk pocit, že mu něco chybí." Kay samozřejmě podvědomě postrádá akci, na kterou byl zvyklý. Šéf MIB proto posílá agenta Jaye, aby situaci napravil. "Zed ví všechno o veškerém dění v organizaci, takže když mu Jay vysvětlí, co se stalo, má velmi jasnou představu, kdo má v této záležitosti prsty a co tím sleduje. V celé mozaice však chybí jeden střípek a ten dostane Jay za úkol doplnit," říká představitel Zeda Rip Torn. Onen chybějící střípek je ovšem v hlavě agenta Kaye, který postrádá svou paměť. Situaci navíc komplikuje něco, co ve svém životě postrádá Jay.
Jednou z věcí, které v životech agentů MIB chybí, je přátelství. Je to osamělá práce, ve které vám dělá společnost pouze váš partner - a díky tomu, že stále neuralizujete lidi, kteří s vámi spolupracují, se stává ještě osamělejší. Než si ale Jay uvědomí, že bude znovu pracovat se svým starým partnerem, poruší stanovená pravidla a dovolí obyčejnému člověku, aby se stal jeho přítelem. "Když se Jay setká s Laurou, je její krásou očarován a pod vlivem sympatií porušuje pravidla organizace, podle nichž musí být každý svědek výskytu mimozemšťanů neuralizován. To ale Jay udělat nechce, protože si přeje, aby si jej Laura zapamatovala," vysvětluje Will Smith. "Myslím, že se o mě začne zajímat díky mé reakci na bláznivé věci, kterých jsem byla svědkem. Film začíná tím, že se vyznává ze své osamělosti a touží po někom, s kým by mohl navázat dlouhodobý vztah. A když vidí, že nejsem vyděšená z toho, jak před mýma očima mluví psi a lidi se mění v mořské hvězdice, řekne si: 'tohle je možná člověk, se kterým bych se mohl seznámit´," vysvětluje představitelka Laury Rosario Dawson. Někdo, koho by Jay raději neznal a Kay, jak se ukáže, naopak zná až moc dobře, je zákeřná nestvůra Serleena. "Když se poprvé objeví, vypadá jako kombinace artyčoku a medúzy," vysvětluje Sonnenfeld. "Vzápětí se ale promění v sexy modelku, kterou hraje Lara Flynn Boyle. Spolupráce s Larou byla učiněným potěšením, její styl hraní mi velmi vyhovuje. Ve filmu je zcela dokonale sarkastická."
Pro Laru byla nabídka hrát ničemnou mimozemšťanku ve velkém filmu skvělou profesní příležitostí. "Když jsem dostala tuto nabídku, řekla jsem si: 'skvělé, takže budu hrát marťana ve velkém filmu´, ale vlastně jsem ani netušila, co to bude ve skutečnosti znamenat," říká Lara Flynn Boyle. "Byla jsem velkou obdivovatelkou prvního dílu. Věděla jsem, že Will je velice příjemný člověk a že mají s Tommym ten osvědčený recept na komické vyznění jejich společného hraní. Ani v nejmenším jsem ale netušila, kolik legrace si při natáčení s Barrym a jeho štábem užiju." Tommy Lee Jones, který je znám převážně pro své role ve vážných snímcích, vnáší do filmu element, díky němuž vyznívá působení ústřední dvojice natolik komicky. "Nemám vůbec žádný smysl pro humor," prohlašuje sám herec. "Měl jsem štěstí, protože moje značka byla obvykle hned vedle Willovy. Klíčem ke komickému vyznění mé postavy tedy bylo stát co možná nejblíže k Willu Smithovi a dělat to, co mi řekl režisér. Jak se zdá, tu a tam se mi to povedlo." "Jednou z nejpříjemnějších věcí na natáčení druhého dílu je fakt, že herci už předem znají svou postavu," zavírá debatu Sonnenfeld.
O hercích:
Will Smith:
Will Smith patří už přes deset let k nejpopulárnějším americkým hercům tmavé pleti. Vlastním jménem Willard Christopher Smith Jr. se narodil 25. září 1968 v Philadelphii jako druhé dítě ze čtyř Caroline a Willarda Smithových. Vyrůstal ve středostavovské rodině a už v dětství dostal díky svému šarmu přezdívku "Princ". Když mu bylo dvanáct, začal rapovat na ulici v partách. V šestnácti se setkal Smith s o čtyři roky starším muzikantem Jeffem Townesem a společně začali účinkovat v různých klubech jako duo DJ. Jazzy Jeff and the Fresh Prince. Jejich nahrávky měly obrovský úspěch, korunovaný v roce 1988 vítězstvím v Grammy za nejlepší rapové vystoupení, vůbec první cenou udělenou v téhle kategorii. Následovala dvě platinová CD a další vítězství v Grammy. V červnu by se mělo na pultech objevit nové Smithovo CD.

Smithovi bylo dvacet, procestoval půl světa a vydělal víc než milión. Utrácel bezhlavě za šperky, hotely a šest luxusních automobilů. I když jeho kariéra muzikanta slibovala slušné vyhlídky, chtěl zkusit i něco jiného. Na konci roku 1989 Will Smith potkal Bennyho Medinu, který tehdy pracoval u Warner Music a později se stal Smithovým managerem. Medina se narodil v malém městečku a jako teenager se ocitnul v bohaté rodině v Beverly Hills. Svůj životní příběh chtěl zobrazit v televizním seriálu a podařilo se mu přesvědčit šéfy NBC, že populární hudebník Will Smith bude ideálním představitelem jejich titulního hrdiny. Tak se zrodil seriál Fresh Prince, který měl od samého začátku po celých šest sezón obrovský úspěch a stvořil televizní hvězdu - Willa Smithe.

A"velké plátno" na sebe nenechalo dlouho čekat. První nepřehlédnutelný Smithův filmový úspěch je spojen s kriminální komedií Mizerové, která nečekaně vydělala 140 miliónů dolarů a stala se hitem roku 1995. Po dalších hitech jako Den nezávislosti nebo Muži v černém byl herec nabídkami scénářů doslova zavalen. Po řadě komických rolí přesídlil i do hájemství jiných žánrů - viděli jsme ho v technothrilleru Nepřítel státu, v dobové romanci Legenda o slavném návratu a loni exceloval v titulní roli životopisného snímku Ali o pohnutých osudech slavného boxera Muhammada Aliho (Cassius Clay), za niž byl nominován na Oscara. Nyní se na plátna našich kin znovu vrací jako agent J ze sci-fi komedie Muži v černém 2. Zatímco za první Muže v černém dostal herec honorář 5 miliónů dolarů, za jeho pokračování to bylo čtyřikrát víc. " Miluju legraci. Rád dělám vtipy a bavím lidi a myslím, že diváci to z mých filmů poznají," říká Will Smith a dodává . "Nemám rád stres. Lidé mají v životě tolik stresu, že strávit pak hodinu a půl v kině by pro ně mělo být jako závan čerstvého vzduchu."

Pokud jde o soukromí, je Smith podruhé ženatý. Jeho první ženou byla módní návrhářka Sheree Elizabeth Zampino Smith (1992-1995), s níž má syna devítiletého syna Willarda. Podruhé se herec oženil v roce 1997 s herečkou Jadou Pinkett, kterou známe především jako hlavní představitelku z komedie Zamilovaný profesor. Mají spolu dvě děti - čtyřletého syna Jadena Christophera a dcerku Willou, které budou v říjnu dva roky. Will Smith se plynule pohybuje mezi různými uměleckými obory a jak tvrdí, nemá žádná omezení: " Chci dělat všechno možné. Chtěl bych být prvním černým prezidentem Spojených států. Dejte mi tak deset let a půjdu do voleb," žertoval krátce po uvedení prvního filmu Muži v černém. Roky ubíhají, tak uvidíme.
Tommy Lee Jones:
Narodil se 15. Září 1946 v texaském městě San Saba a v jeho žilách koluje z 1/4 krev původních severoamerických indiánů kmene Cherokee. Otec pracoval jako dělník na ropných polích a když byl Tommy ještě dítě, rozvedl se s jeho matkou a odešel těžit naftu do Libye. Lucille Myrie Jones poslala sice syna na prestižní školu pro chlapce do Dallasu, ten to však později stejně zkusil jako naftař. Nakonec ale zamířil ke studiím angličtiny na Harvard. Jeho tehdejším spolubydlícím a dodnes dobrým přítelem byl pozdější viceprezident a prezidentský kandidát Al Gore. V roce 1969 získal bakalářský titul a v zápětí zamířil do New Yorku, aby se věnoval herectví. Debutoval na Boradwayi ve hře A Patriot for Me, a roku 1970 se poprvé objevil rovněž na filmovém plátně v slavném snímku Love Story. Inspirací pro autora předlohy k tomuto filmu Ericha Segala se stalo právě studentské kamarádství Jonese a Gorea, některé jejich vlastnosti se odrazily v hlavní postavě filmu. V sedmdesátých letech hostoval na různých newyorkských divadelních scénách, objevoval se v televizních seriálech i televizních dramatických dílech a i film mu nabídl několik zajímavých příležitostí například v detektivním thrilleru Oči Laury Marsové, biografické filmu První dáma country music.

První nominaci na Oscara mu vynesla role ve filmu kontroverzního Olivera Stonea JFK (1991). Oscarem byl oceněn roku 1993 za vedlejší roli v napínavé akční krimi Uprchlík, kde hraje zarputilého šerifa Sama Gérarda, nahánějícího Harrisona Forda, podezřelého z vraždy. Postupně se začal prosazovat do hlavních rolí velkorozpočtových hollywoodských snímků. Viděli jsme ho ve filmech Olivera Stonea Nebe a země a Takoví normální zabijáci, v čele bandy gangsterů v akčním filmu Přepadení v Pacifiku, jako teroristu ve snímku Zděšení, v dramatu Nebezpečný klient hraje nesmlouvavého vyšetřovatele, zahrál si i komiksovém filmu Batman navždy. Velkou popularitu mu vynesl snímek Muži v černém, kde poprvé vytvořil spolu s Willem Smithem dvojici agentů, kteří chrání Zemi před vetřelci z vesmíru. V roce 1998 za volné pokračování Uprchlíka s názvem Šerifové dostává desetimilionový honorář. Nesmlouvavého kurátora si zahrál v psychothrilleru Dvojí obvinění. Viděli jsme ho také jako jednoho z kvarteta stárnoucích kosmonautů ve filmu Vesmírní kovbojové či ve vojenském soudním dramatu Krvavá volba.

Film Muži v černém 2 jen potvrzuje přítomnost Tommyho Lee Jonese v hollywoodské první lize. Za opětovnou roli agenta K mu byl vyplacen honorář 20 milionů dolarů. "Když vám někdo dám peníze za tenhle druhu práce, musíte ze sebe vydat to nejlepší, abyste dokázali, že dal ty peníze do správných rukou," tvrdí herec. První ženou Tommyho Lee Jonese byla vnučka spisovatele Ringa Lardnera, herečka Kate, s níž měl během sedmiletého manželství dvě děti. Jeho druhou ženou byla dokonce patnáct let fotografka Kimberlea Gayle Cloughley, s níž má dnes devatenáctiletého syna Austina a jedenáctiletou dceru Victorii. Nějaký čas se objevoval po boku s modelkou Lisou Tayloo, ale vloni se potřetí oženil s filmařkou Dawn Laurel. Herec je vlastníkem obrovského ranče v San Antoniu v Texasu. Je velkým fanouškem pola, na ranči chová koně určené speciálně pro tento sport. Mezi jeho hobby patří vaření, zahradničení a dobrá literatura.
Lara Flynn Boyleová:
Pochází z Iowy, narodila se 24.3. 1970 v rodině s irskými předky, ve městě Davenport. Jméno dostala podle jedné z postav ve filmu Doktor Živago. Její dědeček Charles Boyle byl významný politik. Otec se s matkou rozvedl, když bylo děvčeti šest. Ta se s dcerou přestěhovala do Chicaga, kde Lara od patnácti studovala na uměleckých školách. Den po Lařině maturitě obě odešly do L.A., aby tu dcera zahájila uměleckou kariéru. Sally je dceřinou manažerkou. Na jejím startu se výrazně podepsal režisér David Lynch, který dvacetiletou Laru Flynn Boyle obsadil do kultovního seriálu Městečko Twin Peaks. Role Donny Haywardové, nejlepší kamarádky podivně zemřelé Laury Palmerové, ji provázela dva roky . Ohlas seriálu jí v následujících letech přinesl například roli v dramatu Red Rock West, v komedii Zelenáč, nebo v milostné komedii ze studentského prostředí Švédská trojka. Velký rozruch vzbudila úloha v černé komedii Todda Solondze Štěstí, kde je objektem obscénních telefonních hovorů.

Postup v kariéře i finanční nezávislost pro ni znamenala role právničky v seriálu The Practice, hostovala i v seriálu Ally McBealová. Nyní ji čeká ji další hostování v tomto kultovním seriálu,v létě bude do kin uveden očekávaný hit Muži v černém 2, kde si Lara zahraje vesmírnou vetřelkyni Serleenu. Život Lary Flynn Boyle provázela řada mužů. Díky seriálu Městečko Twin Peaks se jejím partnerem stal Kyle MacLachlan, dále to byli herci Richard Dean Anderson a David Spade, mluvilo se o románcích s Brucem Willisem a Harrisonem Fordem. Asi nejznámější se stala díky milostnému vztahu s Jackem Nicholsonem, který trval s přestávkami dva roky. Definitivní konec nastal vloni, když Jacka vyměnila za svého vrstevníka, seriálového herce Erika Daneho.

Muži v černém 2 1/2

23. srpna 2006 v 19:50 | pansyy |  Muži v černém 2
Muži v černém 2
Je to čtyři roky, co tajní vládní agenti Kay a Jay odvrátili hrozbu intergalaktické katastrofy obrovských rozměrů. Kay se mezitím vrátil do běžného života a Jay i nadále pracuje pro MIB - bohatě dotovanou, avšak neoficiální vládní agenturu, která reguluje mimozemský život na naší planetě. Během vyšetřování zdánlivě rutinní záležitosti odhalí Jay ďábelský plán, zosnovaný nepřátelskou kylothianskou stvůrou Serleenou, která se maskuje vizáží svůdné modelky. Když Serleena vezme jako rukojmí celou budovu MIB, zbývá pouze jediná osoba, na kterou se může Jay obrátit - jeho bývalý partner, který nyní pracuje pro americké poštovní úřady a před souboji s mimozemskými nestvůrami gigantických rozměrů dává přednost běžným lidským radostem. Nastává boj s časem, během jehož musí Jay přesvědčit Kaye, který ztratil veškeré vzpomínky na svou kariéru u MIB a zároveň je jediným žijícím člověkem s dovednostmi, potřebnými k záchraně galaxie, aby se znovu přidal k MIB, než se Země stane obětí totální destrukce.
Popis filmu:
Od událostí prvního dílu uplynulo už pět let. Zatímco Kay pracuje pod jménem Kevin Brown jako poštmistr v městečku Truno a na minulost speciálního agenta organizace monitorující mimozemšťany pobývající na Zemi, si díky neutralizátoru vůbec nepamatuje, jeho bývalý kolega, Afroameričan Jay, je stále ve službě. Právě úspěšně zasáhl proti mimozemskému červovi Jeffovi, který žije v tunelech newyorské podzemky a potom neutralizoval paměť svého kolegy Teeho, který službu nezvládal a vlastně Jeffa vyprovokoval k útoku. Jeho novým kolegou se stane cynický a užvaněný buldoček Frank. Jaye čeká velmi obtížný úkol. V newyorském Central Parku přistane kosmická loď chapadlovité nestvůry Serleeny, která na sebe vezme podobu modelky luxusního prádla z reklamy. Hned po přistání sežere násilníka, který ji v parku přepadl a pak vyhledá svého dvouhlavého spojence Scrada a ten ji zavede za majitelem malé pizzerie Benem. Ten je ve skutečnosti mimozemšťanem Zarthanem a Serleena od něj chce získat informaci o drahocenném Světle Zarthy, které se v roce 1978 pokusila na Zemi ukrýt princezna Laurana, prchající z rodné planety před Serleenou. Světlo Zarthy je poslední nadějí Zarthy v boji s rasou Kylothianů, ke které patří Serleena. Ben nic neprozradí, ale Serleena pochopí, kam zaměřit své pátrání. Tajným svědkem Benovy vraždy se stane sympatická servírka Laura Vasquez.
Jay ji má za úkol vyslechnout, a protože se mu líbí, záměrně ji po výslechu zapomene neutralizovat, protože chce, aby si na něj pamatovala. Agentura už ví, že Serleena je na Zemi, a tak je vyhlášena pohotovost. Šéf agentury Zed, je sice přesvědčen, že Světlo Zarthy na Zemi není, protože jeho odesláním před třiceti lety pověřil svého nejlepšího muže, Kaye, situace je však vážná, a tak nařídí, aby Jay svého bývalého parťáka přivedl zpět. Ne zcela přesvědčený Kay svolí k deneutralizaci, ale než stačí k procesu dojít, Serleena centrálu obsadí a všechny, včetně Zeda, vezme jako rukojmí. Jedin, komu se na poslední chvíli podaří uniknout, jsou Jay a Kay. Jay vyhledá mimozemského překupníka Jeebse, který nabízí k prodeji deneutralizátor. S jeho pomocí Kayovi vrátí vzpomínky, byť se to neobejde bez komplikací. Kay si vzpomene, že Světlo Zarthy ze Země neodeslal, protože se zamiloval do Lauranny a chtěl jí pomoci. Pochopí také význam náramku, jež má na ruce Laura, kterou Serleena unesla do obsazené centrály. Jay a Kay se vyzbrojí v tajné zbrojnici a proniknou do centrály. Čeká je rozhodující boj o záchranu lidstva i Zarthanů, protože Světlo je nutné odklidit ze Země ještě před půlnocí, kdy má zničit Zemi.
O filmu:
Jeden z nejúspěšnějších filmů devadesátých let - komedie o mužích, kteří střeží, aby návštěvníci z vesmíru, kteří v utajení žijí mezi námi na Zemi, byli jen slušní "lidé" - získává své pokračování. Na palubě jsou všechny hvězdy týmu, který udělal úspěch snímku v roce 1997. Ten vycházel z populárních komiksových sešitů od Marvel Comics. V roli agenta Jay se setkáme opět s Willem Smithem, agenta Kay si zopakuje Tommy Lee Jones, větší prostor by měla získat Elle, kterou hraje Linda Fiorentino. Půjde znovu o sci-fi komedii, vybavenou nejmodernějšími triky. Děj by se měl odehrávat kolem intergalaktické války a zavést agenty také mimo rodnou planetu. Začátek natáčení a především práce trikových specialistů však bude rovněž ovlivněn možnou hollywoodskou stávkou.
Když se v roce 1997 film Muži v černém dočkal enormního diváckého ohlasu a zastínil i předem favorizované hity jako Jurský Park 2: Ztracený svět nebo Batman a Robin, filmoví analytici byli v šoku. "Možná bychom se opět mohli proplížit pod radarem," spekuluje režisér Barry Sonnenfeld. "Nevychází třeba další pokračování Hvězdných válek?" Nejenže se snímek Muži v černém nečekaně stal velkým hitem, ale také představil světu některé stylové prvky, které si brzy našly svou cestu do světa módy. "Vždycky jsem si myslel, že děláme takový malý snímek s hromadou kouře a zrcadel, které měly diváka přesvědčit, že je v něm nějaký sci-fi prvek," pokračuje režisér. "Film ale slavil velký úspěch a během týdne se v novinách objevily další tři filmové reklamy, ve kterých nosili herci sluneční brýle. A Willova písnička se hrála všude, kam jste strčili nos. Bylo fajn, jak znenadání se film dostal do obecného povědomí."
Na konci prvního dílu Mužů v černém byl agent Kay na své vlastní přání zbaven všech vzpomínek na kariéru u MIB a z agentury odešel. Opětovné shledání této dvojice agentů bylo ale vždy velmi důležitou součástí představ o dalším pokračování. "Na začátku příběhu druhého dílu si Tommy a Will navzájem vymění své role. Zatímco byl Tommy pryč, Will se postupně stal vrchním agentem v MIB. V okamžiku, kdy se Tommy vrací, nastává komická situace - Will se musí vyrovnat se svým starým učitelem, který se navrací do jeho života a znovu se k němu chová jako k dítěti. Tímto způsobem film Muži v černém II přejímá stěžejní prvky svého předchůdce a zároveň volí nový a neotřelý přístup," podotýká producentka Laurie MacDonald.

"Už od začátku jsme věděli, že v závěru prvního dílu podstoupí Tommy neuralizaci (výmaz paměti) a že pokud budeme mít to štěstí točit druhý díl, budeme muset vyřešit problém, jak jej dostat zpátky do děje," vysvětluje producent Walter F. Parkes. "Problém tedy tkvěl v tom, jak zkonstruovat příběh, který s tím počítá, a zapojit Tommyho rychle zpátky do akce."
"Stejně jako u Laurela a Hardyho, Burnse a Allena a všech ostatních komediálních dvojic je i zde jeden z aktérů ten tichý a méně nápadný a druhý ten výrazný a hlučný," říká Sonnenfeld. "Zatímco Tommy Lee Jones hraje toho tiššího, Will ztvárnil hlučnější část dua. Jedním z nejtěžších úkolů při plánování druhého dílu bylo vyřešení problému, jak obě postavy co nejrychleji opět sblížit, protože komičnost jejich vzájemné interakce je jedním z nejdůležitějších prvků filmu." "Poté, co jsme první dva týdny natáčeli v New Yorku pouze s Willem, konečně došlo na scénu, ve které se poprvé objevují oba aktéři. Když jsme skončili, Will se na mě usmál a řekl: 'Kay dělá Jaye.' Myslel to tak, že bez Tommyho postavy není ani Willova postava. Dohromady tvoří nedělitelný celek." Will Smith se znovu vrací do role agenta Jaye, kterou po obrovském úspěchu filmu Den nezávislosti ještě více upevnil své renomé komediálního akčního herce. "Myslím si, že celý nápad natočit film o vládní organizaci, která monitoruje a reguluje mimozemský život na naší planetě, má něco do sebe," říká Smith. "Existence této organizace vlastně vysvětluje spoustu věcí, o kterých se lidé často dohadují - například proč je Regis tak úspěšný? Zničehonic se objevil a hned je největší televizní hvězdou... 'Jakto?' můžete se zeptat sami sebe. Odpověď samozřejmě zní: 'protože není z této planety'. Muži v černém tak vlastně vysvětlují spoustu věcí."